'Mbrëmë, gra, të sëmurë, pleq e femijë e kanë gdhirë nëpër rrugë more bir k*rve'

Avokatja e njohur Mirela Cela Jorgo, njëherësh aktiviste e shoqërise civile, ka reaguar ashpër ndaj lajmeve të rreme të shpërndara nga media e administruar nga gazetari Çlirim Peka.

Ajo tregon tmerrin që ka parë mbrëmjen e djeshme, ku njerëzit pasi kanë lexuar lajmin e tij kanë braktisur banesat e tyre për të dalë në rrugët e Tiranës.

“Çim Peka me ty e kam dhe gjithe ata kazan qe ushqehen duke sjelle dëm tek publiku.

Mbreme, gra, pleq e femije kane gdhire neper rruge.

Duhet te ruanim qetesine nga paniku i mbjellë nga pseudo gazetare qe ne keto momente nuk ndryshuan nga nje kriminel qe vret sepse vret anen psikologjike te qenieve me te dobëta siç jane fëmijet, te sëmurët dhe pleqtë.. atehere ti, more bir kurve, po te përmend Kodin Penal

Neni 267 – Përhapja e informatave të rreme që ngjallin panik

Përhapja e informatave apo njoftimeve të rreme, me fjalë, me shkrim apo me çdo mënyrë tjetër, me qëllim që të ngjallë një gjendje pasigurie dhe paniku te njerëzit, dënohet me gjobë ose me burgim gjer në pesë vjet.

More vesh apo jo? Edepsez”, shkruan avokatja

 • Sondazhi i ditës:

  A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

 • Diku: 23/09/2019 21:35

  Te dalesh nga shtepia se thote Qimi nga Peshkopia se do bjere termet ne oren e percaktuar nga vete Qimi qe per here te pare ka pare televizor dhe rruge te asfaltuara ne vitet 2000, me vjen keq por ky katundari-malesor ne kete rast nuk ka faj. Fajin gjejeni ne vend tjeter.

  Përgjigju
 • Vlonjati: 23/09/2019 18:02

  Nuk ka me poshtersi te hapeah panik tek njerezit qe kane nevoje mor bir putane, do te ze haku I femijeve qe nxore ne rruge me lajmet fallco mor njeri kafshe I degjeneruar. Njerez si ju ordiner qe qini nenat dhe motrat tuaja duhen varur ne litar,ju te medias duhet te jeni te pavarur dhe jo te perkrahni cilin do parti bastarde qe ekziston ne shqiperi. Ju jeni llumi I shoqerise shqiptare. Ju vrafte I madhi zot po ja keni me hile popullit te thjeshta. God bless Albania dhe njerezit e sinqerte.

  Përgjigju
 • O tej: 23/09/2019 16:39

  Gjithe ata qe u tmerruan prej lähmst tat ta befshin ate qe te ka bere koken e pak e ke

  Përgjigju
 • Hamdi lica: 23/09/2019 14:03

  Arrnauti shqipfoles duhet denu

  Përgjigju
 • aaa: 23/09/2019 13:54

  Ta fusin pre brenda malokun e ndyre, qe vetem shqip nuk flet.

  Përgjigju
 • BRSS: 23/09/2019 13:36

  O BIR PUTANE O BURRE KURVE TI DO PLUMBIN BALLIT MOR RRAC E POSHTER DHE E DHJER

  Përgjigju
 • peku: 23/09/2019 13:30

  Shikoje nje here ca surrati ka.. Pjese e babezise se ketyre viteve.. keta skane asnje moral e dhembsuri.. Te ardhur nga hici dhe te pasuruar per pak vite,qe te mbajne pushtetin qe po i rreshket jane gati te perdorin te gjitha mjetet te shpetojne oret se ditet i kane te numeruara..

  Përgjigju
 • Donela: 23/09/2019 13:20

  Monster t'i thuash e ka pak,elbete mik me Ilir Meten c'fare pret nga Cimi Peka e Ilir Meta?????

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Komisioni për zgjedhjet e 25 prillit, deputetët socialistë largohen nga mbledhja