Mbyllet “trilleri” në Elbasan, Teuta mposht Kukësin me përmbysje! Tirana ngjitet në krye

Foto nga ndeshja

Supersfida e javës ser katërt në Superligës mes Kukësit dhe Teutës është mbyllur me fitoren 2-3 të kampionëve në fuqi. Në Elbasan Arena shënuan fillimisht miqtë nga Durrësi, ndërsa më pas verilindorët përmbysën para se “djemtë e detit” të bënin të njëjtën deri në fundin e pjesës së parë. Në pjesën e dytë për t’u evidentuar ishin dy kartonët e kuq nga një për secilën skuadër.

Me këtë fitore Teuta merr vendin e dytë me 8 pikë, ndërsa Kukësi zbret në vendi e tretë. Ndërkohë pas javës së katërt Superliga udhëhiqet nga Tirana, po me 8 pikë, që sot mposhti 2-0 Laçin falë dy autogolave të kurbinasve.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush pas zhvillimit të dy Kuvendeve PD do të jetë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA do të shtyjë Gjermaninë që të ndalojë Nord Stream 2 nëse Rusia sulmon Ukrainën