Me kompani farmaceutike, sulmon qeverinë. 'Ekspertja e re' e Bashës, që zhvendosi Shehun dhe Spahinë

Ekspertja e PD-së Liljana Ramasaço

Lulzim Basha ka braktisur Tritan Shehun dhe Bardh Spahinë. Dhe siç ndodh rëndom me kryetarin e Partisë Demokratike, që përzgjedh njerëz me interesa të forta financiare, sot ka gjetur një bashkëpronare të një kompanie farmaceutike, për të sulmuar qeverinë.
Liljana Ramasaço, e prezantuar si “ekspertja e PD”-së që doli sot nga kangjellat e spitalit Covid2, është administratore dhe bashkëpronare në një kompani farmaceutike. Për shumëkënd, kjo nuk është çudi.

Flitet për një parti ku mbështetja e fortë financiare të katapulton, ose të rikthen në vathë kollaj brenda ditës.Ramasaço ka qenë gjithashtu drejtuese e Autoritetit Shëndetësor Rajonal, në kohën kur Ministria e Shëndetësisë drejtohej nga Lëvizja Socialiste për Integrim.
Nuk po merremi me akuzat dhe pyetjet që ngriti “ekspertja” e Lulzim Bashës, për Ministrinë, ndër të cilat kërkonte llogari edhe se në cilin prej spitaleve Covid duhet t’i dërgojë Urgjenca Kombëtare të prekurit nga Covid-19(?!).

Ajo që bie në sy në këtë rast, është se ekspertja Ramasaço, që është kujdesur të ndryshojë dhe një gërmë të mbiemrit, ka arritur të zhvendosë “ekspertët” e tjerë të Partisë Demokratike, duke vendosur kështu një “tullë” në radhë për kompaninë e saj farmaceutike.
Siç ndodh gjithmonë me Partinë e udhëhequr nga Basha, janë interesat tregtare dhe të biznesit ato që vënë në lëvizje dhe jo interesi i qytetarëve. Eshtë një histori e përsëritur me Lulzim Bashën kur fut “ekspertë” në vathën e Shqup-it. Sigurisht, asnjëherë veresie.

/Lexo

 

Be.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?

Komento

Komente

 • Picasso: 26/10/2020 09:15

  Kokrra e kurves dashnorja e T. Sh. prandaj rrinte ne ate post jo nga LSI i fuste dhe Muli (Flamur Noka ) ndonje loqe ,ka shitur me €cdo vend pune askush nuk hyntendot per merite ose mik vetem nqs personi i interesuar i kishte lidhjet me Familjen Berisha te tjeret ne rrjesht duhet te paguanin e kam pervonje personale se kurva kishte dhe nje shprehje e pinte kafen larg Tirane tek Kiu ku kushtonte shume dhe pagesa ishte e larte per tu punesuar kjo eshte per burg por ne kete vend hajdutet do vegjetojne po tu besh thirrje mjekeve dhe infermierve qe u ka marre leke kjo dalin me minjera nqs kane kurajo te pergjigjen,ju lutem botojeni komentin tim ta lexoje baxhella .

  Përgjigju
  • Mjeke: 29/10/2020 07:12

   Kerkon kurajo per helmin qe nxjerr per njerezit dhe shpifjet e ndyra nga goja jote .... perpiqu te gjesh kurajo per veten Fyen njerezit pa asnje te drejte Flet me fjalor rrugace Perdor artikuj te nje gazete moj e helmatisur dhe e mjere

  • Mami i: 27/10/2020 22:02

   Po ti veri emrin moj picasso se me kete gjuhe qe flet e shemton dhe anonimin .dukesh qe sje mire nga mendja ... gjynah

 • dulja: 26/10/2020 05:03

  shko moje mbushu ti megjithe lulin hy hajduti i RR ,se kombite

  Përgjigju
 • O tej: 25/10/2020 23:11

  Dava baxhellash

  Përgjigju
 • Kaso: 25/10/2020 22:35

  Bravo shqiptarja. Ashtu eshte. Keta te opozites mashtrojne dhe vjedhin qytetaret. Qeveria e shkrete e vetme, madje vetem kryeministri aq shume punon per interesin qytetar sa ska ca beje me! Gjithmone, kur qengjat trubullojne ujin e ujkut e bejne nga poshte rrjedhes. Posi. Ndaj dhe ujku ka te drejte ti haje. Per interesin qytetar...

  Përgjigju
 • GKSH: 25/10/2020 22:03

  Eksperte me e mire se Bardh Spahija eshte kjo!! Pastaj qenka gjithe nur!! Ai Bardhi na ka çare verr-verr ne nje vrime ....

  Përgjigju
 • sako: 25/10/2020 20:42

  Po mire mo, tani edhe keta do hajne buk, por kur je me biznes dhe je minister apo zv minister si me ja be, apo populli per partine dhje partia per xhepin

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Informacioni i policisë: Ridvan Ramazani u ekzekutua në makinën e tij