Më shumë se 100 viktima nga përmbytjet në Indi dhe mijëra të evakuuar

Foto nga përmbytjet në Indi

Më shumë se 100 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet në Indi dhe dhjetëra mijëra janë evakuuar.

Shteti i Maharashtra u prek më së shumti nga shira të rrëmbyer që kanë shkaktuar përmbytje të mëdha e rrëshqitje dheu.

Grupet e kërkim-shpëtimit janë end enë terren, në kërkim të personave të mbijetuar, por moti i keq që vijon në vend i vështirëson punën.

Meteorologët në vend kanë bërë me dije se reshjet e shiut do të vazhdojnë edhe për disa ditë.

J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nga Italia, Norvegjia e Arabia Saudite me drogë me vete për të marrë pjesë në festën në Shëngjin, në pranga 3 persona, nën hetim 3 të tjerë! Iu gjetën në makinë kokainë, kanabis e ekstazi