Meta: Kushtetuesja, vijë e kuqe! Zgjohuni, kombi rrezikohet nga një organizatë ndërkombëtare

Ilir Meta

TIRANE-Presidenti Ilir Meta vijon sulmin kundër shumicës socialiste qeverisëse dhe kryeministrit Edi Rama.  Mëngjesin e sotëm, kreu i shtetit shkruan se qytetarët duhet të bashkohen me atë në shesh në datë 2 mars për të treguar që sipas tij, pushteti ka kapërcyer çdo kufi dhe se mbrojtja e Gjykatës Kushtetuese është vija e kuqe e çdo shqiptari. Në postimin e tij, Presidenti flet edhe për një organizatë ndërkombëtare që sipas tij lakmon territorin tonë, pjesë e së cilës, po sipas Ilir Metës është "kjo organizatë mafioze në pushtet, celulë lokale" referuar qeverisë. 

"Të dashur qytetarë! Zgjohuni për të kuptuar se beteja për Gjykatën Kushtetuese është një betejë vendimtare për secilin prej jush dhe jo vetëm për të ardhmen e demokracisë, por dhe për vetë ekzistencën e shtetit dhe të kombit tonë që janë më të rrezikuar se kurrë nga kjo organizatë mafioze në pushtet, celulë lokale e një organizate ndërkombëtare që lakmon territorin tonë, mjaft strategjik nga ana gjeopolitike edhe për shumë veprimtari kriminale me përfitime të jashtëzakonshme.

Kjo është një organizatë mjaft e strukturuar, me një program të qartë të instalimit të një regjimi satrap që dhunon çdo ditë të drejtat e shqiptarëve dhe që përmes kapjes mafioze të Gjykatës Kushtetuese synon t'i asgjesojë të drejtat demokratike dhe legjitime të tyre përgjithmonë duke i vendosur vetëm përballë dy zgjedhjeve: nënshtrimit pa kushte ose shpopullimit.

Por jo vetëm kaq. Me rrëmbimin mafioz të Gjykatës Kushtetuese synohet dorëzimi de facto i sovranitetit dhe integritetit të vendit në duart e organizatës ndërkombëtare.

Duhet të kuptoni se kjo nuk është një betejë kompetencash midis Presidentit dhe mazhorancës për disa vende pune në Gjykatën Kushtetuese, por një betejë për të mos lejuar instalimin e një junte policore ku dhe vetë Gjykata Kushtetuese do të ishte de facto Policia anti-kushtetuese, përmes se cilës do realizohej ekzekutimi përfundimtar i Kushtetutës dhe i të drejtave kushtetuese të qytetarëve tanë.

Ndaj në 2 Mars çdo qytetar është i ftuar të vijë në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" për t'i treguar kësaj organizate mafioze se durimi ka kapërcyer çdo kufi dhe se mbrojtja e Gjykatës Kushtetuese është vija e kuqe e çdo shqiptari të ndershëm dhe të përgjegjshëm që mbron të ardhmen e tij dhe të fëmijëve në këtë vend, nga instalimi i plotë i një tiranie anti-kombëtare siç e shikoni çdo ditë. Shqipëria e para! Shqipëria për shqiptarët" shkruan Meta.

Pas 'paqes' pas tërmetit, Ilir Meta u rikthye në sulm kundër qeverisë me argumentet e debatit për anëtarët e gjykatës Kushtetuese dhe thirri popullin në 2 mars në shesh.

d.ba./G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të caktohet një tjetër fashë orari ku të dalin vetëm të moshuarit?

Komento

Komente

 • Diana: 22/02/2020 04:21

  O plehre e kombit,,o llum i llumit,,o lavire e bulevardit,,kokegdhe,,mos dil ne bulevard se na e ben pis o katunar i skraparit o qen i skraparit...ptu..po doli ne bulevard edi rama arrestoje aty ,,si qen...

  Përgjigju
 • Nko: 21/02/2020 14:18

  O lëtyre populli nuk te do, ti je plehre hajdut, burgu të pret... Do japësh llogari për gjith bëmat e tua korruptive.

  Përgjigju
 • Robi: 21/02/2020 13:59

  Iku dhe ky per lesh dhije, eshte bere si Habib Burgiba i i Tunizise , sheh endrra ne grushte shteti.....

  Përgjigju
 • ERP: 21/02/2020 13:00

  Nese ka akoma budallenj qe te dalin ne shesh per te te mbrojtur ty o pleher nga burgu, hallall ta kesh

  Përgjigju
 • Kastrioti: 21/02/2020 12:53

  Ik ore vemje e peshtir se na neveritesh

  Përgjigju
 • redi: 21/02/2020 12:25

  Populli eshte i zgjuar dhe jo ne gjume ,se e din ku eshte thelbi i protestes .Populli kerkon drejtesine ,qe ju politikanet ja rrembyet me ndryshimet kushtetuese ,te here pas hereshme per interesat tuaja .Populli kerkon ndryshim me votine demokratike dhe jo dhune qe demton shtetin . Koha kur delet shkonin pas politikes ka mbaruar.Votimet po vine po desh populli ju voton dhe po nuk desh ju nxjerr nga politika me vote

  Përgjigju
 • Bes kollaku: 21/02/2020 11:59

  Hedh nje budalla nje gur ne pus e 100 mbrapa...po lereni ke hallii vet se me te vertete eshte ne momentin me te keq ne te gjithe kete palo demokraci qe na sherbyen keto funderrina..

  Përgjigju
 • ela: 21/02/2020 11:14

  me vjen keq zoti president,kur rezikohet nje familje shqiptare se ngelet pa pune,pa buke ti vete personalisht na ke treguar Monuiken shko folni me moniken,sepse dihej qe pazaret e emerimeve i bente Monika,dhe per kete ka plot fakte,Petrit Sula, Artur Hajdari,etj,etj,e.... tani zoteri qe patjeter po te lekunden florinjet dhe gjithe pasuria i ben thirje ketij populli,ke te drejte se te duket vetja perendi se nje gomar nga skrapari pas kaq vitesh u bere miliarder Si ka mundesi?atehere

  Përgjigju
 • asl: 21/02/2020 11:04

  Komb pa flori nuk shkon o Liro sqeparlliu.

  Përgjigju
 • kasem gahinji: 21/02/2020 11:00

  Vini re.thekson "kombi".keshtu i ben thirrje mercenareve kosovare .nje bandit ne postin e presidentit.

  Përgjigju
  • Mos e ruj..Se Kinezet nuk Kane Buke per vete ..: 21/02/2020 14:19

   Kinezet Kane hallin tek Virusi ..

  • Kazzoem garnji: 21/02/2020 12:13

   O po ca tkan qqq kosovaret ty qe ju thua mercenare apo je ndonje gabel pa identitet qe ke mesuar shqipen neper kazanet e plenave ne tirane dhe ke kompleks inferioriteti ndaj kosovareve?Mos qaj hallin e kosoves ti barbon po shif motrat qe keni lon neper burdellot e botes ate bej.

 • Floriri: 21/02/2020 10:42

  Nuk te ha meraku per Shqiperine o hajdut, por ke hall se te marrin verdhushkat e grabitura o Harpagon, qe s'te ze gjumi naten se mos ti gjejne e ti nuk jeton dot pa florinj se ti "ka lene trashgimni rexhepi nga cepani".o i marre shko vri veten se nuk kalohet jeta si cub malesh.

  Përgjigju
 • populli: 21/02/2020 10:42

  Te zgjohesh sot eshte njesoj si te futesh ne endrrrn e keqe qe perjetuam ne 97. Liro nuk po ben gje tjeter vetem po i shton ditet ne pushtet piktorit.. Ju duhet te zhdukeni te gjithe

  Përgjigju
 • XXX: 21/02/2020 10:30

  Rezikohesh ti o vemje e ndyre. Sa here qe kombi eshte ne nje moment historik qe mund te na afroje me europen ky vemje ngrihet e ben rremuje, si e si te minoje te ardhmen e shqiperise qe te garantojne te ardhmen e vet e te hajduteve si vetja.

  Përgjigju
 • Haaaaaahaaaaa: 21/02/2020 10:26

  Haha haaaahaaahgajahahaha hahahahaahahahaha

  Përgjigju
 • raul: 21/02/2020 10:16

  ky ka harruar videon me Dritan Priftin qe e ka pare gjithe populli dhe vilen me 13 banjo ne LALEZ dhe me wc per macen dhe na flet si e ema zeqos ne maje te thanes, po kush popull te vjen prapa ty pervec shpellareve te Edhjet brahimkarit dhe sharebajgat e haremit veror te Jales,,,,

  Përgjigju
 • F-35: 21/02/2020 10:11

  Besoje nuk e ka fjalen per ndonje organizate te lidhur me serbet, greket apo ruset, pasi keta duket jane aleatet e tij. Atehere pa merak, pasi jemi te mbrojtur. Ne njeren ane kemi perendimin, ne krahun tjeter Presidentin me aleatet e tij. Pra gjithshka ne rregull.

  Përgjigju
 • zen: 21/02/2020 10:06

  arrestoheni per thirrje me dhune te rendit kushtetues......trillon skenare qe nuk ekzistojne per te shpetuar veten nga burgu

  Përgjigju
 • Ilir: 21/02/2020 10:04

  "Shqiperia e para" , si "Deutschland uberalles"! Dhe "Shqiperia per shqiptaret" , si "Italia agli italiani"!!! Shto ketu edhe pershendetjen me doren lart "alla romana" qe e beri publikisht e solemnisht!!! Keto gjeste e shprehje te huazuara NACIONALISTE, deshmojne qarte, Presidenti yne gjendet tashme I strukur ne prtje te armikut , NE STREHEN E FUNDIT TE MASKARENJVE, qartesisht i cekuilibruar menderisht.

  Përgjigju
 • floriri: 21/02/2020 09:43

  po kombi eshte ne rrezik nga organizata terroriste e floririt

  Përgjigju
  • Arbëri: 21/02/2020 10:30

   Bravo!

 • Hasan Pordha: 21/02/2020 09:37

  Kjo organizate qe po alucinon presidenti ka shume te ngjare te jete Rusia ne bashkepunim me vete presidentin sepse po e shikon dita dites qe I tere Ballkani po I del nga dora duke u bashkuar me aleancen amerikano-europiane

  Përgjigju
 • allahilee o Patriot i Floririt & 7% Na trego ,kush eshte kjo Org.Nderkombetare: 21/02/2020 09:36

  si thue tina nashi , nee poplli trim ham-hum , te rremjeme naxhaket dhe cfurqet dhe te behemi gati per lufte? ku ta bejme Priten bre Ali Baba ? na rrefe sa me par Emrin e Org.Nderkombetare qi ta godasim Betohemi para Ali Babes se per Atdhun tone do leftojme deri e picke e fundit duke gjujt ngjala por edhe Peshkaqen eee ca ke ? Raportoj Bataljoni Jala me Ushkaret trime qe vdesim me honger Ngjala, edhe te gjalla , men'kry Komandanten e Divizjonit Krykurven qeflleshken Ngjalave Desdemona Intriguese me pall ne dore . Na thuaj o Hajni yne i madhe sa koqet e Ramos ,kur ta nisim sulmin ?

  Përgjigju
 • Turp..Turp..Kerkon vella vrasje ,,Si Serbi Sali..: 21/02/2020 09:21

  Populli u kenaqe nga Trillimet e tua z.Floriri i Kerrabes,,Vila ne 15 dhoma ,,dhe nje dhome per Macokun.. SPAK do te vije hakut.. Durim se oret po te numerohen..

  Përgjigju
  • Eliana durres: 21/02/2020 11:11

   Shqiptare te gjithe sic jeni duhet te kuptoni njehere e mire sec kriminel eshte ky rrugac