Monika Kryemadhi bën gafën e rëndë dy ditë para protestës...çuditet edhe ish-deputetja e LSI (VIDEO)

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka qenë në një takim me strukturat e partisë në njësin numër pesë në kryeqytet. Mirëpo, teksa po ftonte qytetarët që t'i bashkoheshin opozitës në protestën e dhjetë kombëtare, ajo bëri një gafë, e cila çuditi edhe ish-deputeten Floida Kërpaçi. Ajo po rendiste motivet se përse qytetarët duhet të dilnin në shesh më 8 korrik,  ndërkohë që mes arsyeve liston edhe kërkesën për "taksa më të larta". 

"Në shesh nuk do të dalim për opozitën, por për të gjitha hallet e shqiptarëve, secili sipas mënyrë së vet, dikush se kërkon një vend pune, dikush se kërkon taksa më të larta, dikush se i ka falimentuar biznesi për shkak të taksave të Edi Ramës, dikush se i ka ikur fëmija në emigracion me dokumente falso...e kështu të gjithë me radhë. Të gjithë nuk duhet të ndalojmë", tha Kryemadhi.

Mos ndoshta kemi të bëjmë këtu me një lapsus frojdian, ku në mënyrë të pavetëdijshme Kryemadhi, nëse do të ishte në pushtet, do të kishte bërë pikërisht këtë që artikuloi ?

*Çfarë është lapsusi frojdian? Lapsusi më i famshëm është ai frojdian (nga Sigmund Freud): sipas teorisë psikoanalitike të Freud-it, kemi një lapsus kur shfaqet një konflikt në mes qëllimeve të vetëdijshme të individit dhe ato të pavetëdijshme, duke shkaktuar një humbje momentale kontrolli dhe duke favorizuar keshtu dëshirat e pavetëdijshme.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se qeveria po bën grusht shteti për kapjen e Gjykatës Kushtetuese?

Komento

Komente

 • tan: 07/07/2019 20:24

  monikaaa jam une me mban mend?

  Përgjigju
 • Raul: 07/07/2019 20:23

  Oh Nafije Dybeku Baxhelles që ka plagjiature diplomë ka ikur për lesh dhije, kjo monstra nuk është mire mendërisht, kjo ka ikur për lesh dhije

  Përgjigju
 • Ana: 07/07/2019 18:19

  Kjo sikur po i fton ne dasem

  Përgjigju
 • TA VE LALA SONE: 07/07/2019 10:45

  Ore po çfar prisni nga një fshatare pa pik niveli. Një fundërrin e shoqëris një femer me nivel 0 e pa dinjitet hajdute e imorale e fshatare e rëndomt. Me një bur krye kput Langaraq. O pik e zez Shqipria shkret kë ka në politik një fundërrin si monika.

  Përgjigju
 • Ver Llapa: 07/07/2019 05:18

  Me mua kurre gafa strikte ne deshira e nepse

  Përgjigju
 • Populli: 06/07/2019 23:59

  Ai qe pjerdh shume ne fund do permirret

  Përgjigju
 • Prifti: 06/07/2019 23:15

  O fallxhore, po ti bashk me liken meqen se i do shum shqiptaret, jepini gjysmen e pasuris tuaj shqiptarve dhe e di sa halle i hiqni tgjith fukarenjve??? As mos u mundo te dalesh ne protest

  Përgjigju
 • Ilo: 06/07/2019 22:58

  Gjynah e shkreta sapo eshte operuar nuk I ka dale akoma narkoza.

  Përgjigju
 • life: 06/07/2019 22:39

  kjo i ka trut ne prapanice qe kur i kann car doktoret ...ajo flet percart se trurin e kishte aty ku e hoqen doktoret

  Përgjigju