Moti i keq në Shkodër, prurjet e lumenjve dëmtojnë urën që lidh 2 fshatrat

 

Reshjet e orëve të fundit dhe moti i keq ka shkaktuar probleme ne zonën e Dukagjinit në Shkodër. Si pasojë e prurjeve të përrenjve në zonë për shkak të reshjeve të shumta është dëmtuar ura që lidh fshatin Theth me fshatin e Ndërlysaj.

Shkak për këtë situatë është bërë fryrja e lumit të Thethit, i cili ka shkatërruar edhe urën që shërbente për lidhjen e dy zonave. Aktualisht është i pamundur aksesi i banorëve nga Thethi ne Ndërlyse.


Lajmi kryesor:

Moti i keq në Vlorë, Kapiteneria: Ndalohet lundrimi i mjeteve të vogla! Bashkia Lezhë thirrje qytetarëve: Bëni kujdes, ka rrezik për përmbytje dhe rrëshqitje


S.C/LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Primaret e Berishës nxorën kandidatët më të mirë për 14 majin?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto

VIDEO/ Të dashuruar me Messin, lojtarët e Australisë në radhë për foto