Ndërron jetë 59-vjeçari nga Tepelena me COVID-19, i shtruar prej 4 ditësh tek Infektivi

Ndërron jetë 59-vjeçari nga Tepelena me COVID-19, i shtruar prej 4 ditësh tek Infektivi

Brenda 24 orëve dy persona nga Tepelena kanë ndërruar jetë në Spitalin Infektiv si pasojë e COVID-19. Pas vdekjes së taksistit 60 vjeç, burime për Report Tv bëjnë me dije se një 59-vjeçar nga Tepelena, ka ndërruar jetë pas orës 20:00 të mbrëmjes së sotme.

Viktima ishte i shtruar në Spitalin Infektiv në gjendje të rëndë, ku kishte probleme me frymëmarrjen dhe temperaturë të lartë. Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve ai nuk ka mundur të mbijetojë duke humbur betejën e tij me këtë virus.

Viktima ishte dërguar me urgjence në Spitalin Infektiv 4 ditë më parë, pas simptomave të rënduara shëndetësore si pasojë e COVID-19.

Ky është rasti i dytë i vdekjes brenda 24 orëve të fundit në Tepelene, ku mbrëmjen e djeshme ndërroi jetë dhe një taksist 60-vjeçar , po ashtu i shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë.

Taksisti para 5 ditësh ishte dërguar me urgjencë drejt spitalit Infektiv në kryeqytet, por sot humbi jetën mbrëmjen e djeshme.


Lajmi kryesor:

146 raste të reja me COVID-19, 6 humbje jete në 24 orët e fundit! Ndërron jetë taksisti nga Tepelena (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Marrëveshje në Ohër, po shkojnë Kosova e Serbia drejt pajtimit përfundimtar?×

Lajmi i fundit

Përballja e të penduarit të drejtësisë Luftar Reçi me grupin e Emiljano Shullazit do të bëhet me dyer të mbyllura! Avokatja: Jo më 'publicitet'

Përballja e të penduarit të drejtësisë Luftar Reçi me grupin e Emiljano Shullazit do të bëhet me dyer të mbyllura! Avokatja: Jo më 'publicitet'