Ndërtues, gazetar, ish-futbollistë dhe doktorë/ Lista me kandidatët për këshilltarë në Vlorë

Sokol Kushta

Shqiptarja.com zbardh listën me 51 anëtarë që janë kandidatë për këshillin bashkiak të Vlorës. Në listë janë emra të njohur nga politika lokale, biznesi, pedagogë, ish-futbollistë, por edhe këngëtarë dhe gazetarë. Lista kryesohet nga Anduel Tahiraj kryetar i PS-së në Vlorë.

Në listë janë edhe Ervis Moçka kryetar i qarkut, Ilir Metaj ish-drejtor i Turizmit, Migena Balla pedagoge, Teki Xhemalaj ndërtues, Besian Gega doktor, Englantina Imeraj gazetare dhe Sokol Kushta ish-futbollist.


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se qeveria po bën grusht shteti për kapjen e Gjykatës Kushtetuese?

Komento