Ndeshja e fundit e sezonit, tifozët e Arsenalit blejnë biletën për 28 mijë euro

Ndeshja e fundit e sezonit, tifozët e Arsenalit blejnë biletën për 28 mijë euro

Granit Xhaka

Arsenali këtë sezon po kryeson Premier League dhe është pranë ngritjes së titullit pas 19 sezonesh. Për ndeshjen e fundit të kampionatit, ajo e 28 majit kundër Wolves në Londër, tifozët janë 'çmendur' duke paguar më shumë se 28 mijë euro për një biletë.

Në tregun online kanë dalë edhe biletat për duelin e fundit, aty ku tifozët e "Topçinjve" besojnë se do marrin titullin kampion. Tanimë për ndeshjen e fundit në shtëpi, tregu i zi ka filluar të vlojë dhe një biletë shitet për më shumë se 28 mijë euro.

Forma e mirë e Xhakës me shokë ka rritur besimin e fansave për titullin pas 19 sezonesh, teksa edhe tregu i zi i biletave po përfiton nga situata.

Biletat online

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • tini: 30/03/2023 13:26

    Ne Angli ka fmilje te varfera qe s'kane ushqim per femijet, ndersa njerezit blejne bilet me çmime te çmendura. Kjo tregon çfre politikash k bere BJ po ky indini racist i sotmi. Faleminderit per ljmin, ky eshte shume i dobishem.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Kurti të largojë kryetarët shqiptarë nga zyrat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Orges Shehi te Shkëndija, Tirana gjen trajnerin e ri brenda familjes

Orges Shehi te Shkëndija, Tirana gjen trajnerin e ri brenda familjes