Në përvjetorin e vdekjes së Heroit Kombëtar, përdhoset busti i Skënderbeut në Korçë

1610893617_bustiskenderbeu.jpg

Në 553 vjetorin e vdekjes së Heroit Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu, disa qytetarë në Korçë kanë zhgarravitur bustin e tij.

Kreshnik Spahiu ka shpërndarë në profilin e tij në Facebook një foto nga busti teksa shkruan se disa barbarë e kanë sulmuar.

Ai thotë se një komb që baltos heronjtë e vetë nuk ka të ardhme.


Lajmi kryesor:

Sot 553 vite nga vdekja e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu, ceremoni në Lezhë! Rama poston videomesazhin! Meta: Shqiptari më i gjallë (VIDEO)


Be.K./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se zgjedhjet e 25 prillit do të jenë të lira dhe të ndershme?×

Lajmi i fundit

John

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit