Në pritje të ëmbël, Barbana Dini zbulon nëse do i vendosë emrin e Ergit fëmijës së saj

Në pritje të ëmbël, Barbana Dini zbulon nëse do i vendosë emrin e Ergit fëmijës së saj

Barbana dhe Ergi Dini

Tragjedia e cila preku të gjithë opinioin shqiptar, ndoshta për dikë është harruar por për familjarët e ngushtë raste të tilla nuk harrohen asnjëherë.

Bëhet fjalë për vdekjen e artistit, Ergi Dini, i cili la një boshllëk mjaft të madh si në muzikën shqipe ashtu edhe tek familjarët e miqtë, e sidomos te motra  e tij po ashtu këngëtare e cila është duke jetuar ditët më të lumtura të jetës së saj, pasi është në pritje të një fëmije.

Barbana Dini e cila prej disa kohësh po jeton në SHBA, ka marrë pak kohë për të folur me ndjekësit e saj në rrjetin social ‘Instagram’.E ndër pyetjet e shumta rreth jetës së saj personale, vëmendje tërhoqi një fanse e cila e pyet këngëtaren nëse do e quante bebin e saj ‘Ergi” nëse do të jetë djalë.

Barbana është përgjigjur se ende nuk e ka vendosur dhe se është konfuze për shumë emra.

‘Kam shumë, shumë pyetje në lidhje me emrin por që po i përgjigjem të gjithave këtu. Kam disa ide në kokë, por është diçka që nuk e kemi vendosur akoma’

Kujtojmë se Ergi Dini u nda nga jeta në vitin 2016, pasi u përfshi në një aksident me motor, duke lënë një zbrazëtirë të madhe në krijimtarinë e muzikës shqiptare.Ergi për publikun u bë më i njohur që nga paraqitja në spektaklin “X Factor”, nga i cili arriti të shpallej fitues në sezonin e tretë të vitit 2014.

I ndjeri ka lënë pas projekte muzikore shumë të suksesshme përfshirë: “Pa frymë”, “Asnji gram”, “Morphine”

 

M.T/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Mali i Zi: Spajiç në një mision të (pa)mundur

Mali i Zi: Spajiç në një mision të (pa)mundur