Olta dëshiron të lërë shtëpinë e Big Brother Vip? Ja çfarë ka deklaruar aktorja para spektaklit

Olta dëshiron të lërë shtëpinë e Big Brother Vip? Ja çfarë ka deklaruar aktorja para spektaklit

Olta Gixhari

Banorët e Big Brother VIP pritet të japin sot vendimin përfundimtar për shtyrjen e spektaklit, ku do të konfirmojnë ose jo qëndrimin e tyre deri në 6 maj pas  sulmit ndaj Top Channel ku u vra roja i sigurisë.

Në promon zyrtare të BBVIP, njoftohet se aktorja Olta Gixhari ka kërkuar të lërë shtëpinë ku ende nuk dihet se cili do jetë vendimi i saj deri në fund të spektaklit, dhe motivet e saj për të lënë në këtë pikë lojën.

Kujtojmë se tre të nominuarit e javës janë Kesi, Qetsori dhe Antoneta.

Sakaq disa ditët më parë Olta ka zhvilluar një bisedë telefonike me partnerin e saj Dorin, pasi produksioni u dha mundësinë për të folur me një familjar pas sulmit me armë në Top Channel. 

Gjatë bisedës, Dori ka këshilluar aktoren që të ndjekë lojën e saj dhe të mos merret me Luizin, pasi ai është thjesht banor aty.

Olta Gixhari: Dua të shkoj n? finale s’më intereson a fitoj

Dori: Luizi ka lojën e vet, çke ti që merr për bazë Luizin. Ai është banor. Nuk është Luiz që merret me BB

Olta: Vdes për ty, o Zot je jeta ime

Pas kësaj telefonata është mbyllur nga produksioni.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kristo: 01/04/2023 21:03

  I ka lojna,se nu iken ajo pa “mbyll pazarin” me produksionin qe e solli nga Spanja per ta bere fituese. Problemi eshte fenomeni Luiz qe ata nuk e kishin parashikuar dhe prandaj po bejne çmos qe ta denigrojne ate para publikut,duke e “sulmuar” ne cdo prajm,duke i “prere krahet” brenda shtepise dhe nxjerrur jashte kedo qe mbeshtet fort ate,sa nuk “meshiruan” as Kiaren.Sot psh del Keisi ,qe deshiron Olta.Por publiku e kupton me shume se kurre lojen e piset te tyre dhe nese Luizin e ka te preferuarin e vet,Olten “te urryerer”.

  Përgjigju
  • Wendy: 02/04/2023 11:53

   E mo Kristo, sa gjynah, ju shkruan kot komentet mbushur me vrer e ligesi! Me ke do merreni tani o te gjore?! Se nuk keni ndalur duke u marre me Olten! Tani shikoni Big Brother Azili !

 • Nina: 01/04/2023 20:57

  Eshte 1 prill sot.Genjen.

  Përgjigju
 • Tirana: 01/04/2023 17:52

  Te ike se si njeri i keq i ban nder . Ka shemtuar gjith femrat shqiptare

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat, ja kush votoi pro hapjes së garës për kreun e PD! Tabaku abstenim

Mbledhja e Kryesisë/ Zbardhen emrat, ja kush votoi pro hapjes së garës për kreun e PD! Tabaku abstenim