Olta Gixhari në pritje të ëmbël, ja dhurata domethënëse që i ka bërë bebit

Olta Gixhari në pritje të ëmbël, ja dhurata domethënëse që i ka bërë bebit

Nismës së mbjelljes së pemëve në kryeqytet i është bashkuar edhe aktorja e njohur, Olta Gixhari. Ajo ka zgjedhur të mbjellë një pemë ulliri, e cila personifikon jetëgjatësinë, për bebin që po pret të vijë në jetë.

Këtë e bëri me dije kryetari i Bashksië së Tiranës, Erion Veliaj, i cili i uron qytetarëve një muaj të mbarë dhe i fton ata ta kthejnë shkurtin në një muaj mobilizimi masiv për mbjelljen e pemëve.

"26.273 pemë të mbjella në Janar. Olta Gixhari dhe Amari i vogël zgjodhën t’i bëjnë bebushit dhuratën më të bukur dhe më simbolike, mbjelljen e një peme ulliri.

Duke ju uruar një muaj të mbarë, ju ftoj ta kthejmë shkurtin në një muaj mobilizimi masiv për mbjelljen e pemëve", shkruan Veliaj në rrjetet sociale.

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik