Pakti për Zgjedhoren! Topalli 'kryqëzon' Bashën: I dhurove Ramës gjithçka, tani thua 'ashtu ishte loja'

TIRANE-Ish-n/kryetarja e PD-së dhe Kuvendit Jozefina Topalli, e përjashtuar nga Lulzim Basha nga listat e 2017 ka reaguar ashpër dhe e revoltuar kundër marrëveshjes së 5 qershorit për Reformën Zgjedhore. Topalli shkruan se të gjithë janë bashkë.

"7 vite rresht tha se nuk ka zgjedhje me Edi Ramen. Ne funksion te kesaj beri çader, “revolucion”, dogji mandatet e demokrateve, nuk hyri ne zgjedhje lokale, i dhuroi Rames gjithe Parlamentin pasi i dhuroi mandatin e dyte,i dhuroi te gjitha Keshillat Bashkiake, i dhuroi te gjitha Bashkite...Dhe ja sot po thote me shkrim se “ashtu ishte loja”.

Nuk kerkojne me as qeveri tranzitore, as qeveri kujdestare,as qeveri kalimtare... Sipas Luli Basha- “Rama nuk qenka ai qe thoshte se ishte...”. Keta jane dhe kane qene te gjithe bashke. Sonte ishin “ felici e contenti”me kodin sic ishte. Kjo kaste politike e korruptuar duhet shkulur" shkruan Topalli.

d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento

Komente

 • Mala: 06/06/2020 12:51

  Salihu ju ka lene "amanet" juve te beheni penges e marrveshjes ndershqiptare,Sepse, me kete pengon ecjen e Shqiperise ne integrim dhe vafron shqiptaret skajshmerisht.Kjo eshte teori dhe praktike e kursit qe keni marr nga plaku I juaj.

  Përgjigju
 • Gjyna kjo shkruan nga Shkodra .: 06/06/2020 12:28

  Kjo shkruan nga Shkodra ,nuk duron deri sa Lulushka te jete aty ne Rec dhe e ka me kollaje ta Takoje dhe tja thote te gjitha Kritikat qe ka .

  Përgjigju
 • a Kola: 06/06/2020 10:47

  Pse moji z.Maleficius?..a ishin tan ambasadoret me at..?..si e kishe pseudonimi ne Socializem..,se harrova? Lypet American.,tash mod bani llogje

  Përgjigju
 • demokrati: 06/06/2020 10:46

  shko moj shurre e dreqit se ti je nje nga bastardet qe shkaterruan pd dhe tani po i shan se nuk dine te fitojne....po ashtu si e late ju partine me individe te poshter si sal shpellari mul gomari alibeaj e thuthuqi e gjith legenat e tjere jo luljeta por asnji nuk e ngre me kete parti deri sa te jeni ju qe e perfaqesoni. ti bastarde ishe ajo qe jepje urdher te nxirren prej zhelesh deputetet e opozites dhe thua qe kerkon demokraci o te qr.ju e vrate demokracine me ne krye ate qe ti e mban per idhull qe shte shkaku i rrenimit te partise tuaj dhe demokracise ne vend e tani edi ben cte doje se nuk ka alternative tjeter pervec tyre ti mos ma shaj lulken se ai esht nje kalama nje kukull ne dore te shpellarit e ai nuk shkon as ne banjo pa i mar leje atij dhe e bukura esht qe ti e di por ta leverdis qe ta heqesh luljeten se do qe te kthehesh prap ne politike ti e letyrat e tjere si puna atij ulokut ish president pa mustaqe qe shpreson dhe ai te mari shqupin ne drejtim.ja ketu keni arritur ju copat e bastardeve qe te ngelet partija ne duart tuaja e te beni interesat tuaja personale ptu rrac e poshter qe jeni

  Përgjigju
  • Bond: 06/06/2020 11:41

   Fix fare...

 • Albert: 06/06/2020 10:30

  Ne fakt opozita medjen te pushteti e kishte gjithmon, kjo ne kohen e saj i’ka dhene gjithcka Shqiperis dhe Shqiptareve. Ca rendesi ka Basha apo Rama rendesi ka sebashku per nje Shqiperi me te mire me institucione demokratike dhe nje shtet i se drejtes.

  Përgjigju
 • PALAÇO: 06/06/2020 10:02

  O zhelefina ti je njeriu i fundit që duhet të flasësh. Ti je një hajdute një njeri i ndyr ti nuk le legat Shqiptare pa çuar njerzit e tu injorant pa shkoll hajdut idjot. E tani ti gagarit o bib debile po deri dije ku ishe ti o palaço zhelefina. Apo dje ti vidhje me të 4 duart e nuk quhej. Pd është partia më pler në të gjith historin e kombit Shqiptar e ti ke qen pjestare e ksaj partie wc. Prandaj mbylle halen lyli ta lujti fen që prej zhelesh të nxori jasht me shkelma buçe femër.

  Përgjigju
  • Bond: 06/06/2020 11:42

   Tamam...

 • redi: 06/06/2020 09:36

  Kur jep dhe kjo mos ngelte njeri pa fol.Po ishe ti ne krye te parlanentit qe do mbahet mend si tutela me antidemokratike kunder opozites se asaj kohe dhe sot kerkin qeveri tranzitore.Kur pranuat ju qeveru teknuke kur kishit pushtetin ? Zgjedhjet PS i ka fituar me merit, dhe ajo dosje 184 eshte e cunguar se aty jane dhe vjedhjet e juaja

  Përgjigju
 • Kasem gahini: 06/06/2020 08:53

  Kjo qe ta kap me gjithe zhele thote nje te vertete:-pushteti nuk fitohet me vote,pushteti dhurohet.dhe me tej ,mund te thuhet qe ne cdo 2 legjislatura patjeter,pavarsisht si vitin populli,pushteti duhet ti jepet kundershtarit .me kete mentalitet jane mesuar deri me sot,duke qarkulluar karriket dhe kolltuqet,duke grabitur parate dhe pronat.tani qe ps mund marre mandatin e trete ,perplasin kembet si kalamajte 2 vjecare,"dua loder,dua loder","po s'ma dhe ste kam xhan","jam allnu".

  Përgjigju
 • O tej: 06/06/2020 08:49

  Basha meriton te mare ket temin tash.

  Përgjigju
 • Taipi: 06/06/2020 08:16

  Mos te kap prej zhelesh

  Përgjigju
 • Flori: 06/06/2020 08:13

  Mjafton qe ti nuk je me ne pushtet moj pler...e ropet ket popull dhe i armatoset kriminelet ti me kriminelin Berish e tani vazhdon te lehesh neper portale.Harroje se do kesh me pushtet.

  Përgjigju
 • Ilir: 06/06/2020 07:56

  Pa merak se shalengjituri nuk fiton dot zgjedhje! Tmerr se duhet me duru arrogancen e ketyre bastardeve specialiste "vetem per te grabitur" akoma...!

  Përgjigju
 • Kryemuta: 06/06/2020 07:53

  Po kjo ç pati sikur eshte karte e djegur?!

  Përgjigju
 • Ehuuu: 06/06/2020 07:42

  Na hape barkun kur flet ti per korrupsion

  Përgjigju
 • Guri: 06/06/2020 07:40

  Le 100%te drejte,po ti nga kush planet vjen?Nuk ishe deri dje pjese udheheqese e kesaj kaste?Nuk ishe ti qe flisje me superlativa per salih ram berisha?Pse nuk e di ti lul basha eshte buratin i salihut?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

6 gatimet që mund t’i konsumoni natën pa fituar peshë (FOTO)