Pamje të rralla/ Kamerat e TAP xhirojnë arinj të murrmë, investitorët nuk tregojnë vendndodhjen për t'i mbrojtur

Ariu i murrmë evropian është fiksuar në disa pamje të rralla në zonat malore të Shqipërisë. Arinjtë që shihni në video janë xhiruar nga kamerat e Gazsjellësit TAP, por investitorët nuk tregojnë vendndodhjen e tyre me qëllim që t’i mbrojnë kafshët nga gjuetia e paligjshme.

TAP thotë se ka vendosur disa kamera të fshehta në zonën ku do të kalojë gazsjellësi ku specialistët po bëjnë vëzhgime për të mos dëmtuar habitatin e këtyre kafshëve të rralla gjatë punimeve.

Këto pamje nuk janë të zakonta për vendin tonë, pasi nuk ka ekipe studimore të faunës që të mund të na sjellin pamje të tilla të pasurisë sonë në biodiversitet.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Anton: 14/10/2018 18:56

  Me respekt kam per keta kafshe, se per shqiptaret Edhe pse jam shqiptar vete Ku ka vend ne bote qe I zhdukin pyjet dhe kafshet e egra me shume se ne Albanistan?

  Përgjigju
 • Kafsha: 14/10/2018 14:00

  Një dashuri e vërtetë! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Këto krijesa të mrekullueshme duhen mbrojtur dhe gjith krijesat e tjera. Të derrmohen gjith funderrinat qe u bëjnë keq këtyre krijesave që jetojne aty me mijëra vjet!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Studio Live/ Beleri foli për nënën Greqi të Himarës, Anri Bala: Takimi Rama-Mitsotakis tregoi se është kapitull i mbyllur! Kikia: Ishte i mllefosur

Studio Live/ Beleri foli për nënën Greqi të Himarës, Anri Bala: Takimi Rama-Mitsotakis tregoi se është kapitull i mbyllur! Kikia: Ishte i mllefosur