Partizani 'shopping' në Dibër, pas Kekos të kuqtë janë pranë mesfushorit 20-vjeçar

Partizani 'shopping' në Dibër, pas Kekos të kuqtë janë pranë mesfushorit 20-vjeçar

Skuadra e Korabit

Partizani veshi këtë sezon petkun e kampionit, duke ngritur trofeun e Superligës. Tanimë të kuqtë do përfaqësojnë Shqipërinë në fazën kualifikuese në Champions League, me "Demat" që kanë nisur merkaton. Partizani ka bërë të vetin Albers Kekon, sulmuesin e Korabit.

Veç Kekos, të kuqtë janë në gjurmët edhe të Irgi Kasallës. 20-vjeçari nga Kruja prej një sezoni është pjesë e Korabit, teksa zhvilloi 23 paraqitje në Kategorinë e Parë. Djaloshi luan në mesin e fushës dhe shihet me besim nga drejtuesit në Dibër, teksa ka kontratë deri në 2025.

Përfaqësuesit e Korabit pranuan intersin e Partizanit për disa lojtarë të tyre, teksa pritet që palët të gjejnë akordin. Korabi është në garë për një vend në Superligë, teksa të diel në 17:00 në "Niko Dovana" luan finalen kundër Erzenit për një "biletë" që të dërgon në elitën e futbollit shqiptar.

Irgi Kasalla

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Policia amerikane zbulon autorin e vrasjes së reperit Tupac! Legjenda e hip-hopit u ekzekutua në moshën 25-vjeçare në Las Vegas

Policia amerikane zbulon autorin e vrasjes së reperit Tupac! Legjenda e hip-hopit u ekzekutua në moshën 25-vjeçare në Las Vegas