Gara për anëtarët në Gjykatën e Lartë, shefja e OSBE/ODIHR takim me kreun e KLGJ

Ka qenë një ditë e tejshmbushur me takime kjo e martë për shefen e OSBE/ODIHR, Audrey Glover.

Pas vizitës në selinë blu, ku u takuar me kryedemokratin Lulzim Basha, Glover është drejtuar drejt Këshillit të lartë Gjyqësor. Glover do të zhvillojë një takim me kreun e KLGJ, Naureda Llagami.

Mësohet se ky takim vjen në kuadër të çeljes së garës për anëtarët jashtë gjyqësorit për Gjykatën e Lartë. 

B.K.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

Ekskluzive/ Bëri burg për gjobëvënie, ish bodigardi i Berishës dhe Shkëlzenit bëhet avokat, tentoi të blinte gjakun e Hekuran Dedës pas 21 Janarit