POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Përçahet opozita/ Lefter Koka kundër LSI-së: Nuk e djeg mandatin e deputetit

Deputeti i Durrësit Lefter Koka ka dalë kundër vendimit të grupit të Lëvizjes Socialiste për Integrim për djegien e mandatit. Gazeta lokale e Durrësit “Bulevard” njofton se ka marrë një intervistë me deputetin e LSI, i cili është shprehur se nuk e djeg mandatin e deputetit. Report Tv tentoi të kontaktojë deputetin e Durrësit për ti marrë një reagim lidhur me këtë qëndrim por nuk ka marrë një përgjigje prej tij. Gjatë ditës së sotme jo vetëm Lefter Koka, por edhe deputetë të tjerë të LSI-së, si Vangjel Tavo, Edmond Haxhinasto, Viktor Tusha, Nasip Naço, Shezai Rrokaj dhe Silva Caka u shprehën kundër djegies së mandateve. Por pasdite, pas mbledhjes së grupit, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi njoftoi se u vendos unanimisht pro duke iu bashkuar PD-së. Por mesa duket te LSI-ja, jo të gjithë janë dakord me vendimin për djegien e mandateve, pasi ka nisur përçarjaLajmi kryesor:

PD, LSI dhe aleatët e tjerë opozitarë pro djegies së mandateve, Lefter Koka kundër: Nuk heq dorë


d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Donela: 19/02/2019 16:29

  Te shkosh prapa nje femre ordinere si Monika Kryemadhi eshte mekati me i madh per cdo intelektual,eshte e turpshme te ndjekesh nje gojecorape qe cirret e zbathur ne Parlament,figura me e shemtuar per nje femer e jo ta ndjekesh ne marrezine e saj.

  Përgjigju
 • Erjola: 19/02/2019 14:12

  Normal qe sduan ti djegin, se nuk kane cte bejne tjeter, do ju duket vetja te papune. Keta sdine te bejne gje tjeter pervec te marrin rrogen kot.Jane te pavlere te gjithe.

  Përgjigju
 • Daniel: 19/02/2019 10:35

  Korrekt!

  Përgjigju
 • U pika: 19/02/2019 09:10

  Kaq e pati opozita e bashkuar qe do mbronte interesat e popullit???Bravo per te gjithe qe do zgjedhin te luftojne ne parlament e jo rrugeve ne kaos!

  Përgjigju
 • Ndoshta: 18/02/2019 23:40

  Do provojne te Enjten ,cdo ndodhe..,mandatet do i mbajne de jure..,po ashtu nderrojne mendje ,po s"cane dot te enjten me kaos..

  Përgjigju