Përmbysja më pranë, Celtics fitojnë kundër Heat në NBA

Përmbysja më pranë, Celtics fitojnë kundër Heat në NBA

Celtics - Heat

NBA është duke zhvilluar seritë e finaleve në Konferencën e Lindjes. Në Boston, Celtics fituan 110-97 me Miami Heat, duke ngushtuar në 3-2 serinë e ndeshjeve. Edhe pse kryesonin serinë e ndeshjeve në 3-0, Heat dështoi dy herë në ndeshjet e fundit, me Celtics që shpresojnë në barazimin dhe më pas përmbysjen e madhe.

Më i miri te Celtics ishte Derrick White me 24 pikë, teksa Tatum dhe Brown shtuan edhe nga 21 pikë secili. 23 pikë shënoi Marcus Smart, ndërsa në mbrojtje u dallua Hortford me 11 kërcime në tabelë.

Te miqtë e Heat 18 pikë shënoi Robinson, ndërsa 16 shënoi Adebayo. Ekipi që arrin katër fitore, kualifikohet në finalen e madhe, aty ku e pret ekipi Denver Nuggets. Kujtojmë se Denver Nuggets arriti të fitonte ndaj Los Angeles Lakers me rezultatin 4-0.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

FOTOT/ Xhama të thyera dhe gëzhoja plumbash, brenda “zonës së luftës” në Banjskë

FOTOT/ Xhama të thyera dhe gëzhoja plumbash, brenda “zonës së luftës” në Banjskë