Përplasja në lokal me tifozët holandezë, pronari: Shqiptari i provokoi duke thirrur Roma, Roma! U godit padashje me karrige nga miku i tij

Përplasja në lokal me tifozët holandezë, pronari: Shqiptari i provokoi duke thirrur Roma, Roma! U godit padashje me karrige nga miku i tij

1653423511_Sequence03.00000712.Still019.jpg

Pronari i lokalit ku ka ndodhur konflikti mes tifozëve holandezë dhe shqiptarit ka treguar për La Repubblica sesi nisi sherri. Pronari shprehet se shqiptari i ka provokuar tifozët e Feyenoord duke thirrur Roma, Roma. Ai thotë se me shqiptarin ka qenë edhe dy miq të tjera dhe në përpjekje për të qëlluar me karrige tifozin holandez, i ka rënë 45-vjeçarit që përfundoi në spital.

“Gjithçka nisi kur shqiptari filloi të lavdërojë ekipin verdhëekuq duke thirrur 'Roma, Roma'. Pavarësisht tentativave të stafit tonë për t’i qetësuar, mes tre shqiptarëve, madje edhe provokatorit, ka lindur një sherr me tifozët holandezë. Një kuriozitet: nuk ishte një holandez ai që i dha karrigen që qëlloi shqiptarin, por një miku i tij, shqiptar si ai, i cili e goditi gabim”.


Lajmi kryesor:

Tifozët e Feyenoord sherr me shqiptarët, plagoset 45-vjeçari! Pronari i lokalit: I provokoi duke thirrur ‘Roma’, u godit me karrige nga shoku i tij gabimisht! Shoqërohen 8 holandezët (VIDEO)


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

Me bikini duke bërë, 'twerk' senatorja amerikane që ka trazuar SHBA-në

Me bikini duke bërë, 'twerk' senatorja amerikane që ka trazuar SHBA-në