Polonia e dobët përballë Holandës, Franca merr fitoren e parë në Ligën e Kombeve 

Hollanda vijon të bëjë ligjin në grupin 4 të Ligës A në Ligën e Kombeve. Kjo sepse "tulipanët" kanë mposhtur 0-2 Poloninë e Lewandoëskit falë golave të Gapko në pjesën e parë dhe Bergëijin në të dytën. Pas 5 ndeshjesh në grup Holanda renditet e para me 13 pikë, 3 më shumë se Belgjika ndjekëse që sonte fitoi 2-1 në shtëpi kundër Uellsit. Në Bruksel De Bruyne dhe Batshuayi vendosën 45 minutat e para, ndërsa Moore realizoi për britanikët në të dytën. Një gol sa për statistike.

Sakaq Franca kampione bote ka marrë fitoren e parë në grupin e Ligës së Kombeve. Gjelat për llogari te grupit 1 kanë fituar 2-0 kundër Austrisë. Golat u realizuan nga Mbappe dhe Giroud. Në takimin tjetër të këtij grupi Kroacia fitoi 2-1 kundër Danimarkës.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana

Miqësoret/ Gentian Mezani rikthen Laçin te suksesi, triumfojnë Kukësi dhe Tirana