'Princesha e re e Lindjes', Rama poston foto nga revista franceze: Surprizë e këndshme në aeroportin e Parisit

'Princesha e re e Lindjes', Rama poston foto nga revista franceze: Surprizë e këndshme në aeroportin e Parisit

Revista franceze për Shqipërinë

Shqipëria vijon të promovohet për bukuritë e saj natyrore nga veriu në jug dhe për plazhet unike.

Kryeministri Rama përmes një postimi në Facebook ka ndarë disa foto të një reviste franceze e cila shpërndahet në aeroportin e Parisit, ku disa faqe të saj i kushtohen Shqipërisë.

Artikulli për vendin tonë titullohet: Shqipëria, princesha e re e lindjes.

'ALBANIE LA NOUVELLE PRINCESSE DE L'EST

Ose surpriza e këndshme në aeroportin e Parisit që mban emrin e Shqipërisë duke promovuar nga veriu në jug destinacionet turistike, prej zonave të mbrojtura të Shkodrës deri në plazhet Sarandës, Qafën e Pazarit në Gjirokastër, hotelet e ngrohta të Korçës, kantinat e Beratit e plot shije të tjera të #ShqipërisëTuristike', shkruan Rama në Facebook.

Rama ishte në një vizitë zyrtare në Paris, ku u prit edhe nga president Macron dhe tashmë po kthehet drejt Tiranës, kur është ballafaquar dhe me faqet e revistës kushtuar Shqipërisë.

 

G.K/S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Mezja: 15/04/2024 13:30

    Me mire e Rilindjes

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Aksident në Elbasan, dy të plagosur

Aksident në Elbasan, dy të plagosur