Publikohen emrat e kandidatëve për 6 bashkitë e Fierit, PS u beson 4 prej kryebashkiakëve aktualë

 

Në qarkun e Fierit, socialistët kanë rikonfirmuar si kandidatë kryetarët aktualë të 4 prej bashkive nga 6 prej tyre.

Qarku Fier

Bashkia Fier, Armando Subashi (rikandidon)

Bashkia Lushnje, Eriselda Sefa (rikandidon)

Bashkia Mallakastër, Qerim Ismaili (rikandidon)

Bashkia Roskovec, Majlinda Bufi (rikandidon)

Bashkia Patos, Fatjon Duraj

Bashkia Divjakë, Josif Goreja


Lajmi kryesor:

'Vendoret'/ Rama rikonfirmon si kandidatë 44 kryebashkiakët aktualë! Lefter Alla zëvendësohet nga kryetarja e PS në Bulqizë! Risi në Vlorë, Divjakë dhe Has (LISTA E PLOTË)


B.V/LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Sevilla luan sot me Romën, finalja e Europa League nis me përleshje mes tifozëve

VIDEO/ Sevilla luan sot me Romën, finalja e Europa League nis me përleshje mes tifozëve