Vlora nën 'pushtetin' e flakëve, një zjarr masiv përfshin gadishullin e Karaburunit në Vlorë! Flakët rrezikojnë Parkun Kombëtar të Llogarasë

Zjarre me përmasa te mëdha në gadishullin e Karaburunit në Vlorë! Në keto momente janë duke i djegur hektar të tëra me bimësi, shkurre dhe pemë të ndryshme zonën e Bristanit duke u ngjitur në Ravenë dhe aktualisht është mbi kishën e Marmiroit në Orikum.

Terreni shumë i rrezikshëm për të shkuar në vendgjarje ndërkohë që punonjës dhe specialist të zonave te mbrojtur së bashku me prefektin e qarkut të Vlorës janë nisur për të parë nga afër situatën, ndërkohë që janë njoftuar dhe zjarrfikësit.

Situata është problematike pasi flakët e zjarrit te ndihmuara dhe nga era mund t'i afrohen parkut kometat të Llogarasë.

 

 

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Prej 9 muajsh dyshohej se u dogj në makinën e tij në Pukë, gjendet gjallë biznesmeni italian që ngriti në këmbë autoritetet e dy vendeve! U largua ilegalisht nga Hani i Hotit