Qofte me kajmak dhe speca nga zonja Vjollca

Qofte me kajmak dhe speca

Përbërësit:

Brumi qofteve

400 gr mish i grirë

1 qepë

1 lugë gjelle vaj

3 lugë gjelle bukë e thekur e grirë

kripë

1 thelpi hudhër ( ose hudhër pluhur)

1 vezë

Për salcën

200 gr pana

300 gr ajkë

4-5 speca jeshil

vaj për skuqjen e qofteve

Përgatitja:

Fillimisht lajmë thajmë specat dhe I pjekim ato I pastrojmë nga lëkura dhe I lëmë mënjanë. Në një tas vendosim të gjithë përbërësit me rradhë në përjashtim të qepës që e skuqim pak pa I dhënë ngjyrë në 1 lugë gjelle vaj e më pas pasi të bashkojnë të gjithë përbërësit në tas, I punojmë brumin dhe e lëmë të pushojë. Më pas formojmë qoftet sferike mesatare. Ngrohim vajin dhe skuqim fillimisht specat I largojmë dhe I vendosim në një tavë. Në po atë yndyrë skuqim qoftet sat ë zverdhen I largojmë dhe I vendosim në tavën mbi speca. Në tiganin e specave shtojmë panën, ajkën dhe sa të shkrihen mië të dyja e largojmë dhe embulojmë qoftet. Vendosim tavën në furrë për 15 minuta në 200 gradë Celsius.

 

MC/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kosova shkëlqen në lojërat Olimpike dhe fiton medaljen e artë në Xhudo, Kurti: Faleminderit, na bëni krenar! Me zemër jam në Tokio