Sondazhi i Institutit Ndërkombëtar Republikan (SHBA): Politikani më i votuar, Rama, i dyti vjen Veliaj

Sondazhi i Institutit Ndërkombëtar Republikan (SHBA): Politikani më i votuar, Rama, i dyti vjen Veliaj

Veliaj dhe Rama

Një sondazh disa mujor nga INR shtrihet në disa fusha. Por përsa i përket popullaritetit, në Shqipëri, del se  Edi Rama i pari dhe Erion Veliaj i dyti. 

Instituti Ndërkombëtar Republikan publikoi sot rezultatet e një sondazhi të zhvilluar gjatë shkurtit dhe marsit të këtij viti në 6 shtetet e Ballkanit Perëndimor, ku mes të tjerash për Shqipërinë pyeti edhe për politikanët kryesorë.

Ja si shpjegohet tabela:

Jeshile e errët – E mbështes shumë
Jeshile e zbehtë – E mbështes
Lejla e zbehtë – Nuk e mbështes
Lejla e fortë – Kundër
Gri – Nuk e njoh
Gri e zbehtë – Refuzoj

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Me kalimin e ditëve...dëshira për hakmarrje rritet...çfarë thonë yjet për ju sot

Me kalimin e ditëve...dëshira për hakmarrje rritet...çfarë thonë yjet për ju sot