Tiranë/ Report Tv në pallatin që i mori jetën 20-vjeçares, banori: Po flemë në makinë (VIDEO)

Report Tv ishte paraditen e sotme në zonën e Kombinatit, në pallatin që i mori jetën 20-vjeçares Xhesika Biqiku. Një banor i tha gazetarit të Report Tv, Elis Memelli se pallati ka pësuar disa herë goditje dhe se ishte ndërtuar në vitet e komunizmit me punë vullnetare. Ai tha se ekspertët shqiptarë e shpallën të pabanueshëm, ndërsa grekët nuk u futën. Pallati është me 5 kate dhe 2 hyrje.

"Unë jam banor në këtë pallat që nga viti 1973 dhe deri në sot. Pallati ka pësuar disa goditja në '79. '82, 85, në shtator dhe nëntor, është ndërtuar me punë vullnetare. Erdhi një vajzë 23-vjeçe i binte suvatimit dhe tha nuk është i banueshëm. Ekspertët grekë u futën nga hyrja tjetër, por jo këtu, thanë se është i pabanueshëm.

Na morën emrin dhe kartën dhe nuk na kanë thënë ku do të futemi, po flemë në makinë. Banorët kanë ikur të gjithë. Mbase janë futur se nuk kanë ku shkojnë. Pallati është me dy hyrje" tha një banor për Report Tv. Edhe pse i janë vendosur shiritat, banorët vijojnë që të futen për të nxjerrë sende personale.


Lajmi kryesor:

DËMET-SHIFRAT/ 701 objekte të inspektuara në qarkun e Durrësit, 267 të pabanueshme...mbeten dhe 7 objekte për t'u shembur


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve ne shtet do te sjelle permiresim te sherbimit dhe sigurise?×

Lajmi i fundit

John

108 vjetori i krijimit të Forcave të Armatosura, Xhaçka: Sot janë një forcë moderne që stërviten dhe arsimohen njësoj si kolegët në NATO