‘Rezultate të fiksuara’, gazetari sulmon Armando Dukën: Kuptohet që ‘Shijaku’ nuk e do Brojën me personalitet

‘Rezultate të fiksuara’, gazetari sulmon Armando Dukën: Kuptohet që ‘Shijaku’ nuk e do Brojën me personalitet

Ditë aspak të mira për kombëtaren pas paraqitjes zhgënjyese kundër Anglisë ku u mposhtëm me rezultatin 5-0. Ndër të shumta janë kritikat ku nuk mungon as Lirim Zalla, gazetari sportive, që më herët ka punuar edhe si zëdhënës i FSHF-së.

Në një koment në rrjetet sociale Zalla lë të kuptohet se ‘FSHF përgatit edhe ndeshja të fiksuara’, me bekimin e kreut Armando Duka.

“Kuptohet qartë që “Shijaku” nuk e do Brojën plot personalitet. I duhen ato lëpirësat e rezultateve të fiksuara. Askush nuk guxon të marrë një vendim të tillë pa pyetur ATË, … katnarin pre…”, shkruan Zalla në postimin e tij.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Elton: 15/11/2021 06:32

  Ore që duka ësht kanceri i futbollit shqiptar ajo dihet,por Ça jeni ju ca sahanlëpirës e delenxhinj…Ti dhe ai gafizi jeni të neveritshëm.Ti deri dje i lëpije b…t,apo tani t ka heq nga puna.Njësoj Edhe ai Hafizi slë njeri pa shar edhe me kombtaren si trajner ka fituar vetëm një ndeshje

  Përgjigju
 • Ujqerit e debores: 14/11/2021 23:07

  Kur arrin edhe ekipi kombetar te trukoje ndeshje kot i keni rene me qafe Skenderbeut

  Përgjigju
 • Alba: 14/11/2021 15:54

  Ke ndonje prove per keto qe thua ,apo te shfrytezojme deshperimin e tifozeve dhe te themi cdo lloj genjeshtre qe na vjen ne mendje mjaft qe te nxjerrim mllefin tone ndaj Dukes .Shqiperia eshte vend teper I varfer dhe Brenda mundesive Duka dhe federata kane bere me te miren e mundshme.ju qe shani Duken na thoni konkretisht si do benit me mire me fakte e shifra e jo pallavra dhe epitete.

  Përgjigju
  • Coli: 15/11/2021 00:48

   Per colin Duke po flet? Per ate ne vidio ne Bjellorusi? Asnje lidhje me futbollin dhe u be kreu I federates.

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Digjet makina në aksin rrugor Laç-Fushë Krujë

Digjet makina në aksin rrugor Laç-Fushë Krujë