Rindërtimi/ Rama- opozitës: Të gjitha me lekët e shtetit, akoma s'janë marrë fondet nga Konferenca e Rindërtimit

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se deri më tani të gjitha punët e bëra për rindërtimit janë me fondet e buxhetit të shtetit dhe jo paratë e marra dhe shtet e tjera në Konferencën e Donatorëve. Mbi të gjitha ai ka theksuar se shpenzimi i atyre parave do të monitorohet nga ata vetë.

"Nuk është bërë akoma viti, ndërkohë ne kemi vënë në dispozicion një fond masiv, gjithçka që shihni sot është nga buxheti i shtetit, asnjë kokërr leku akoma nga pjesa tjetër që është një pjesë e konsiderueshme, për arsye të procedurave, nuk kemi marrë asnjë kokërr leku. Tërmeti në Itali që në 2009 dhe akoma flitet për fillimin e shumë kantiereve se janë procese shumë të komplikuara, ne sot kemi ardhur këtu, por sot nuk ka nisur puna", tha Rama.


Lajmi kryesor:

Hapet kantieri më i madh në Tiranë i rindërtimit! Rama thumbon kundërshtarët: S'jemi si këta që për njerëzit mendojnë kasolle, vetë me vila në det e kodër


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përvjetori i pavarësisë dhe çlirimit, a është bërë Shqipëria ajo që ëndërruan heronjtë tanë?×

Lajmi i fundit

John

FOTO-LAJM/ Me maskë oksigjeni, trajneri i Kukësit Skënder Gega shijon fitoren nga spitali në Turqi...po kurohet nga COVID