Robert Ndrenika ndjek 'Shqipëri-Francë' në stadium: Shpresoj të bëhet edhe teatri i ri

TIRANE - Ndeshja hapëse e stadiumit të ri Air Albania, e cila përballi të zotët e shtëpisë me kampionët e botës ka sjellë në tribunë edhe artistët e njohur Robert Ndrenika dhe Arben Derhemi.

Në një prononcim për mediat Ndrenika u shpreh se shpreson që të bëhet edhe teatri i ri ashtu sikurse u përfundua stadiumi. Ndërsa Derhemi u shpreh se si ky stadium duhet të bëhen edhe gjërat e tjera në Shqipëri.

Robert Ndrenika: Kam keqardhje që këta miqtë e mi nuk do lozin dot në këtë stadium për arsye të moshës, ashtu si dhe unë nuk do luaj në teatrin e ri që do bëhet. Shpresoj që të bëhet dhe ai.  Do shikoj stadiumin, pastaj do komentoj ndeshjen.

Arben Derhemi: Teatër ëndrrash, është stadium i jashtëzakonshëm dhe  shpresoj që si ky stadium të bëhen gjithçka nga sot e tutje në Shqipëri.

m.v./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se pas miratimit të Reformës Zgjedhore do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Komento

Komente

 • xXx: 18/11/2019 09:08

  Po kete pse e turperoni ne kete moshe???

  Përgjigju
 • albanes: 18/11/2019 09:03

  o shqiptar o popull i shit po si mer bravo per stadium e teater, po gjithe keto leke duhet te shkojn spitale e ilace se jemi si ne uganda mor idiote , po shume mire na e bejn kur jemi ne keshtu

  Përgjigju
 • Bato: 18/11/2019 04:37

  Bravo! Hallall. Stadiumi me i bukur me bote. Teatri me i bukur ne bote. Vetem vizionare si Rama e Veliaj mumd ti bejne keto. Ishalla shkojne e qeverisin ne Dubai..

  Përgjigju
 • fredi: 17/11/2019 23:38

  Respekt per KOLOSET e artit Shqiptar

  Përgjigju
  • Faik: 18/11/2019 11:18

   Sakté Fredi URRITHI !! Respekte pér Robert Ndrenikén dhe Arben Derhemin !!! NEVERI dhe URREJTJE pér Fredi BAJGAXHIUN , SHURRAQIN dhe LLAPAQÉNIN Profesionist !!! Fredi KOKÉLOQJA shumé heré mé kujton TELENDARIN dhe TELLALLIN PLAK HAJDUT Petrit MORTJE Vasilin e LSI GRABITJES !!!