Sa like marrin politikanë shqiptarë në Facebook? Rama në krye, surprizon Topalli... Meta dhe Kryemadhi të fundit

TIRANË- Ndërkohe që çdo forcë politike propagandon sondazhet e veta në të cilat të gjithë dalin fitues dhe që në të vërtetë asnjëri nuk i tregon, një test në pëlqimin e politikanëve vjen nga Facebook.

Pa dashur t’i japim këtyre të dhënave asnjë vlerë absolute, por vetëm një tendencë pëlqimi nga ana e botës së social-mediave (një kriter i përdorur nga të gjithë politikanët perëndimorë), llogaritëm mesataren e pëlqimeve (like) të marra nga disa nga protagonistët kryesorë të politikës në 10 postimet e tyre të fundit në facebook. Dhe rezultati (i verifikueshëm nga secili pasi të dhënat janë online) nuk i lë hapësirë dyshimeve: Edhe pse pjesa më e madhe e mediave online dhe analistëve janë kundër Edi Ramës (ose ndoshta pikërisht falë kësaj) kryeministri vazhdon ta fitojë betejën e pëlqimit në mediat sociale.

Në vend të dytë është, surprizë, Jozefina Topalli që pak ditë më parë lajmëroi lindjen e një force të re politike ndërsa presidenti Ilir Meta që pretendon se flet në emër të gjithë popullit shqiptar, është në vendin e parafundit. Më keq se ai është vetëm liderja e LSI-së që është dhe gruaja e tij, Monika Kryemadhi.

Kjo është mesatarja e pëlqimeve (like) për 10 postimet e fundit e matur sot nga redaksia e Shqiptarja.com në orën 18.30.

1) Edi Rama: 4160 like 
2) Jozefina Topalli: 2100 like
3) Erion Veliaj: 2020 like
4) Rudina Hajdari: 1734 like
5) Lulzim Basha: 1455 like
6) Sali Berisha: 1128 like
7) Ilir Meta: 755 like
8) Monika Kryemadhi: 514 like

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Zgjaten pa afat masat anti-COVID dhe kufizimi i lëvizjes nga ora 22:00 deri ne 06:00, a jeni dakord?

Komento

Komente

 • Dalipi: 01/11/2020 22:52

  Mos ngatero I Like Me GISHTIN perpjete Rama ka nje STRUCTURE. Punonjesish qe punojne on line qe Japin Like per te shtuar numurin e likeve. PO KUSH JANE ? ?? Ada Ada e ca emra abstrake nen EMRIN PS E MAJTA PROGRESIVE JO ME FALNI REGRESIVE QE NJE PORDHE BEN RAMA E SHFAQIN ME NJEHERE

  Përgjigju
 • eni: 01/11/2020 10:39

  Po kujt ja mban ti japi like Lulit a Sales ...flututon nga puna ose ...di njerez ne adm qe I detyrojne te jspin like....si cdo gje fals ne Shqiperi

  Përgjigju
 • TARRASI: 01/11/2020 10:15

  POPULLI SHQIPTAR S'ËSHTË BUDALLA ËSHTË POPULL INTELIGJENT E POPULL SHUM I DURUAR. E KY POPULL DO TË TRIUNFOI E DO DALI NË SELAMET. SE KY POPULL DI TA ZGJEDHI TË MIRËN NGA E KEQJA. RROFT POPULLI SHQIPTAR NË JET TË JETVE. POSHT FUNDËRRINAT E KOMBIT SHQIPTAR. ZOTI E BEKOFT SHQIPRIN.

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 01/11/2020 09:52

  Kete vend e kete popull e ka marre lumi dhe tani te kemi me jete like-t e ketyre edepsezeve politikane.

  Përgjigju
 • Gol De: 01/11/2020 09:50

  Like a i thone Ilir Metes. Si paskan fituar x like (Ilira) psh Edi e Jozefina. Sipas meje te fitosh zgjedhjet duhet te kesh ZERO like

  Përgjigju
 • Thjeshtesi: 01/11/2020 06:16

  Shikoni pak shumat e like-ve, sa fiton e majta e sa e djathta.

  Përgjigju
 • tani: 31/10/2020 22:14

  po moni pse kaq pak ajo thote se do merrin 100 deputet

  Përgjigju
 • tanitomi: 31/10/2020 21:55

  jeni tepr korrekt

  Përgjigju
 • Edmond Godolja: 31/10/2020 20:51

  Mesimi online ok, konviktet te mos mbyllen

  Përgjigju
 • Kajaku: 31/10/2020 20:03

  Po Si ka mundesi qe keni harru ferren me falni Murrizin

  Përgjigju
 • O tej: 31/10/2020 20:01

  Edi eshte njishi

  Përgjigju
 • beni: 31/10/2020 19:59

  po dihbet se kush e ka me te forte propafanden ne rrjetet sociale, rama dhe veliaj paguajne njerez per kete gje

  Përgjigju
  • Arben Metani: 31/10/2020 20:16

   Me shume nga te gjithe paguan Basha, dhe pas tij Meta. Por prape ne fund dalin.×

Lajmi i fundit

John

Arrestohet shqiptari me kokainë e hashash në Greqi! Policia: Pas tij qëndron një nga rrjetet më të mëdha të trafikut të drogës në vend