POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Shehi: Nuk e njohim vendimin e Kolegjit. Më 30 qershor çdo formë rezistence për të penguar zgjedhjet (VIDEO)

Për opozitën, vendimi i Kolegjit Zgjedhor është nul. Kreu i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi, pas mbledhjes në selinë blu me liderin demokrat Lulzim Basha, kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi dhe aleatët, tha se opozita do të vijojë me aksionin për të penguar zgjedhjet e 30 qershorit. Ai tha në një prononcim për mediat, se opozita do të përdorë cdo formë rezistence për të mos lejuar që më 30 qershor të ketë votime.

"Vendimet janë marrë me kohë. Kjo javë do të kulmojë në protestën popullore, në raport krejt ndryshe me mediat për të përcjellë idenë e 4 muajve. Nuk janë zgjedhje, nuk i njohim, janë votime të zotit Rama, ne do të njohim dekretin e Presidentit. Kjo që u morën sot me një parti fantazmë, kolegji në vetvete është një fantazmë tani. Janë disa fatkeq që i ka rënë të marrin disa vendime të vështira për veten e vet, për ta se ne nuk i njohim këto vendime. Ne do të përballemi në çdo cep të Shqipërisë me juntën politike. Më datë 30 nuk do të ketë votime, kemi shumicën e shqiptarëve me vete. Po kalohet një fazë e paprecedentë, rrezikshmëria e këtij grupi është aq e madhe saqë justifikon çdo formë rezistencë. Demonstratë, dhe çdo formë brenda ligjeve. Kjo është rezistenca jonë", tha Shehi pas mbledhjes në selinë blu.


Lajmi kryesor:

Opozita nuk njeh vendimin e Kolegjit, Shehi: Më 30 qershor çdo formë rezistence për të penguar zgjedhjet /VIDEO


G.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Tirona: 24/06/2019 17:50

  O Dasho je rehat lake raki plonca vota ske i fut nji llaf hec mo.Dil ti trim ndaloi njerzit se me llafe je trim se burgun e boj te tjeret.Dasho bej ate qe di me bo me mir pi raki tallava se she per gjo tjeter .SPAKU lale SPAKU do tju vij hakut le qe ti zorraxhi ke qen gjithmon shpeton.

  Përgjigju
 • Populli: 24/06/2019 15:49

  Po ju ishit ne mbledhje o ne mejhane bajga

  Përgjigju
 • Lalka i Radanecit: 24/06/2019 15:14

  E üo loqke mbeti ky Dashka i dollise e rakise

  Përgjigju
 • Hinglateri: 24/06/2019 15:06

  Mos harro faqorren e rakise futi nonje dopjo qe te duket prifti gomar

  Përgjigju
 • TONI: 24/06/2019 14:29

  cunam ne gote te rakis o dash qoftexhiu

  Përgjigju