Shkarkimi i gjyqtarit me 85 mijë USD tepër, shtyhet sërish gjyqi për Emiljano Shullazin

Shkarkimi i gjyqtarit me 85 mijë USD tepër, shtyhet sërish gjyqi për Emiljano Shullazin

TIRANE- Shkarkimi nga vettingu i gjyqtarit Arben Vrioni është bërë shkak për shtyrjen e gjyqit për Emiljano Shuallazin. Vrioni ishte pjesë e trupit gjykues në këtë çështje por Komisioni i Pavaruri i kualifikimit e shkarkoi pak ditë më parë, për shkak të mosjustifikimit të një pjese të pasurisë me të ardhura të ligjshme që kapin vlerën e 85 mijë dollarëve.

Emiljano Shullazi është dënuar në Gjykatën e Shkallës së Parë me 14 vite burgim, Gilamdo Dani me 12 vite burgim, Endrit Zela dhe Qyqja me 10 vite burgim dhe Blerim Shullazi është dënuar me 9 vite burgim.

Në nëntor të vitit të kaluar grupi i Emiliano Shullazi, Gilmando Dani, Blerim Shullazi, Endri Qyqa dhe Endri Zela, u dënua në total nga Gjykata e Shkallës së Parë të Krimeve të Rënda me 55 vite burg. Shullazi, bashkë me anëtarët e tjerë të grupit e apeluan vendimin duke kërkuar pafajësi, ndërsa procesi ka ngecur prej janarit të këtij viti.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Mili: 25/11/2019 16:47

    Shtet i defjeneruar nuk denon dot nje kriminel !

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Si tentoi Spanja të blinte ndeshjen kundër Shqipërisë! Prapaskenat e një trukimi

Si tentoi Spanja të blinte ndeshjen kundër Shqipërisë! Prapaskenat e një trukimi