Shkodër/ Kryetarja e bashkisë, Voltana Ademi pozitive me COVID-19

SHKODËR- Kryetarja e bashkisë, Voltana Ademi është infektuar me COVID-19. 

Mësohet se kryebashkiakja ditën e djeshme ka bërë tamponin dhe sot ka dalë përgjigja duke rezultuar pozitive me koronavirus.

Ajo ka qenë me temperaturë 37.5 prej ditës së djeshme. Sipas informacioneve për Report Tv, Ademi nuk ka shkuar në zyrën e saj prej një jave. Nuk dihet akoma se ku mund ta ketë marrë virusi, por dyshohet se mund të jetë infektuar gjatë takimeve me komunitetin.

Kryebashkiakja është karantinuar në shtëpi dhe nuk ka komplikacione të tjera për momentin.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po zbatohet vendimi i ekspertëve që ndalon grumbullimin e më shumë se 10 personave?

Komento

Komente

 • Shkodrani: 22/09/2020 19:55

  Je virusi me i keq qe ka pas Shkodra ndonjiher o Voltan e je dhurata me e keqe qe Rama i la Shkodres me nje mandat te dyt si kryetare.

  Përgjigju
 • Greta: 22/09/2020 16:59

  I ka dergu Rama ambasadoren amerikane per ti ngjit virusin.Ahahaha....

  Përgjigju
 • Ema: 22/09/2020 16:09

  Gruri kur shoshitet ka krunde po kjo gjyqtare e ka qelb fare shtatzan o jo fjolla e ka vendin ne burg. Thirrje qeveris te nderhyj sa nuk esht von dhe atij mjekut ti jepet nje denim i mir.

  Përgjigju
 • lulushi: 22/09/2020 14:06

  Kjo sikur ishte kundra masave te qeverriut per k9vid me krah te let voltana

  Përgjigju
 • Xhabije: 22/09/2020 13:33

  ka zot nqiell. Cdo gja asht karma moj shurrane. Kurrgjo ske ba per shkodren vec ke llap si buçe duke fajsu gjithkend pervec vetes. Ty ta ka fajin qeveria, ta kane fajin shkodranet ta ka fajin zoti. Gjithkush asht fajtor per ty. Po ti qe si ke ngul nji gozhde shkodres sje fajtore moj shurre?? Pafte zoti lart dhe na shpetofte. Po hajd se keq e keq do tzbythim dhe ty dhe do vejme nji demokrat qe e meriton, por kurre ma ty moj palaco gru

  Përgjigju
 • Ema: 22/09/2020 13:02

  Nuk bie rrufeja ne hale, mer njerezit e mir

  Përgjigju
 • doraci: 22/09/2020 13:00

  tu bofte p...ter gjemba si korona o voltana.

  Përgjigju
 • Poli: 22/09/2020 12:46

  Pruuuu rrace e ndyre talebane. E shkaterrove shkodren dhe ma degjenerove edhe ne si musliman. Tie mire pergaqeso talenaner e shkodres se ne rirqit jemi marshallah

  Përgjigju
 • Huri: 22/09/2020 12:44

  Tani nesoj se paska Zot. Deri dje isha ateist

  Përgjigju
 • Giu: 22/09/2020 12:43

  Do shpetoje Shkodra nga nje shushke qe 400 vjetet e fundit eshte me debilja e mundeshme. Ate qe nuk e beri rilindja ndoshta e ben covidi

  Përgjigju
 • Klea: 22/09/2020 12:41

  Nuk bie rrufeja ne hale(proverb xhabijet)

  Përgjigju
 • Qifi: 22/09/2020 12:41

  Sa keq me vjen per virusin

  Përgjigju
 • Zabërhani: 22/09/2020 12:04

  E zëntë corona në pickët këtë zabërhanen

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

OFL piketon Kukësin, Dibrën dhe Beratin, i kërkon justifikim pasurie 6 të dënuarve për vrasje, vjedhje e trafik armësh