Shkoi në Turqi për kurim, ndërron jetë nga COVID kirurgu nga Kukësi që mjekoi të plagosurit e luftës së Kosovës

Kirurgu Shaqir Shehu

Koronavirusi i ka shënuar një tjetër viktimë në radhët e bluzave të bardha në vendin tonë. Bëhet fjalë për mjekun e njohur kuksian Shaqir Shehu, i cili nuk ka mundur t’i bëjë ballë virusit të rrezikshëm.

68-vjeçari Shehu prej disa javësh po kurohej në Turqi, pasi kishte rezultuar pozitiv nga koronavirusi, por nuk mundi t'ia dilte.

Mjeku kuksian, Shaqir Shehu, kirurg ortopedik, ka punuar prej shumë vitesh në Spitalin e Kukësit, por kishte emër edhe në Kosovë pasi ka shkuar në ndihme të të plagosurve të luftës, shërbim për të cilin është shpallur “Qytetar Nderi” i Kukësit.

Mjeku Shaqir Shehu ka pasur funksione të rëndësishme në jetën publike duke ushtruar edhe detyrën e Prefektit të Qarkut të Kukësit në periudhën 2002-2005.

Gjithashtu kirurgu Shehu është dekoruar edhe nga presidenti Hashim Thaçi në vitin 2019 për kontributin e tij në ndihmë të të plagosruve në luftën e kosovës për liri.


Lajmi kryesor:

Shifra rekord sot, 836 raste të reja dhe 15 viktima nga COVID në Shqipëri/ Ndahet nga jeta kirurgu i njohur dhe një foshnje 16 muajshe! Mbyllet shkolla në Sarandë


er.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Koronavirusi/ Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi masat kufizuese. A jeni dakort me vendimin?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Diçka e re po fillon në jetën tuaj', horoskopi për ditën e sotme