Shpërndanin lëndë narkotike në Greqi, arrestohen 8 persona, 2 prej tyre me origjinë shqiptare (VIDEO-FOTO)

GREQI-Një grup i shpërndarësve të drogës në Greqi është shkatërruar  teksa Policia ka arrestuar 8 prej tyre më datë 3 nëntor . Në total grupi përbëhej nga 14 anëtarë deri tani, teksa 6 janë ende në kërkim.

Dy prej të arrestuarve rezultojnë të jenë me origjinë shqiptare Armand Feim Merkaj, 31-vjeç dhe Adrian Sokol Bushgjokaj, 30-vjeç, ndërsa të arrestuarit e tjerë janë me origjinë nga Gana dhe Nigeria.

Po ashtu Policia greke ka sekuestruar nën cilësinë e provave materiale 12 mijë euro, 264 gram marijuanë, 4 gram heroinë, 15 celularë dhe një makinë.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Raporti i OSBE kritikon Metën: Presidenti bëri fushatë kundër partisë në pushtet, gjuha e përdorur ishte konfrontuese