Shpërndarja e Kartave të Studentit fillon brenda muajit Maj

Shpërndarja e Kartave të Studentit fillon brenda muajit Maj

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar mëngjesin e sotëm se brenda muajit maj fillon shpërndarja e kartave të studentit, të cilët fitojnë mbi 40 shërbime të ndryshme  

'Mirëmëngjes, dhe me një tjetër angazhim të Paktit për Universitetin në rrugën e përmbushjes, ju uroj një ditë të mbarë', shkruan Rama.

Prezantimi i Kartës së Studentit u bë ditën e djeshme nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe ministrja Besa Shahini.

Me anë të kësaj karte, tashmë studentët do të mund të përfitojnë ulje për rreth 40 shërbime në kryeqytet, mes të cilave transport urban, Bunkar 1 dhe 2, Shtëpinë e Gjetheve, muze, galeritë e Tiranës, teatro, kinema, bare dhe restorante.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Media spanjolle ‘Actualidad Viajes’: Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me bukuri të jashtëzakonshme

Media spanjolle ‘Actualidad Viajes’: Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me bukuri të jashtëzakonshme