POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Shqiptarët sundohen nga bandat', Xhafaj i përgjigjet Bashës dhe nxjerr shifrat

Fatmir Xhafaj dhe Lulzim Basha

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i është përgjigjur sërish sot kryetarit të PD, Lulzim Basha, lidhur me shifrat e kriminalitetit. Basha u shpreh sot në deklaratë për mediat se shqiptarët po sundohen nga bandat. Përmes një reagimi në Twitter, Xhafaj thotë se deklaratat e Bashës janë alogjike, ndërsa publikon shifrat krahasuese të periudhës kur kryetari i PD ishte ministër i Brendshëm, përkatësisht për periudhën janar-shtator 2010 dhe janar-shtator 2018. 

Basha, dje:

“Shqiptarët sundohen nga bandat, të cilat kontrollojnë fizikisht lagjet, qendrën, lokalet luksoze, territorin, ekonominë, ato pikat e bixhozit, ekonominë, hotelerinë, restorante, turizëm, kontrollojnë pushtetin, të gjithë pushtetin”. Kjo ishte GËNJESHTRA e radhës!

Deklaratë pa sens e minimum logjike. Ky takëm politikanësh fatkeqësisht e kanë mbështetur të ardhmen mbi akuza të pavërteta e shpifje bajate! Traumat e të kaluarës në perceptimin e pranimin e të vërtetave, po kushtëzojnë kreun e opozitës. E VËRTETA në shifra! Imazhe sa 1000 fjalë!

Fatmir Xhafaj, ministër i Brendshëm

 

l.q.
Komento

Komente

 • sapa: 11/10/2018 03:57

  Edhe une si emigrant vija ne shqiperi por pasi me bene mbivendosje prone ,pasi me shemben shtepine me dokumeta te rregullta dhe kursimet me djerse te 28 viteve emigracjon ,nuk dua ta shoh me ate vend dhe ju tregoj gjithe botes se jashteme qe vendi i krimit shqiperi nuk behet kurre.Lajmet e vertetojne cdo dite kete gje.Shqiptareve te ndershem me familjet e tyre ju ka mbetur vetem nje rruge:ikja sa me pare nga ky vend kriminelesh!

  Përgjigju
 • Qytetari: 10/10/2018 21:07

  Po luli ate pune ka mo burre te gjej ndonje fije bare ku te kapet se opozitizmi ka vdekur me kohe.

  Përgjigju
 • Luli: 10/10/2018 20:55

  Mire e ka ky por kujt i thua more, atij qe ska vendosur akoma ca lloj politike do te ndjeki ate "demokratike" me revoltem e popullit te pertise apo ate te karriges se vet.

  Përgjigju
 • Luli: 10/10/2018 20:55

  Mire e ka ky por kujt i thua more, atij qe ska vendosur akoma ca lloj politike do te ndjeki ate "demokratike" me revoltem e popullit te pertise apo ate te karriges se vet.

  Përgjigju
 • Luli: 10/10/2018 20:55

  Mire e ka ky por kujt i thua more, atij qe ska vendosur akoma ca lloj politike do te ndjeki ate "demokratike" me revoltem e popullit te pertise apo ate te karriges se vet.

  Përgjigju
 • Ladi: 10/10/2018 20:54

  Un jam emigrant dhe vi te pakten njeher ne vit ne shqiper po vallaj si kjo bera qe shkoi nuk kishte me mire, rregulli mbizoteronte kudo qe shkoje panvarsisht largesise nga kryeqyteti

  Përgjigju