S'ka mrekulli në NBA, Miami Heat mposhtin Celtics dhe shkojnë në finalen e madhe

S'ka mrekulli në NBA, Miami Heat mposhtin Celtics dhe shkojnë në finalen e madhe

Fitorja e Heat kundër Celtics

Miami Heat ka fituar ndeshjen e katërt kundër Boston Celtics me rezultatin 84-103, për t'u shpallur kampion në Konferencën e Lindjes dhe për të shkuar në finalen e madhe të NBA. Heat ishin në epërsi 3-0 në seritë e ndeshjeve, teksa Celtics barazuan në 3-3 për t'u vendosur gjithçka në ndeshjen e shtatë në TD Garden të Bostonit.

Jimmy Butler i Miami Heat shkëlqeu në këtë përballje duke arritur të realizojë 28 pikë, 7 kërcime në tabelë dhe 6 asiste. Edhe shoku i tij i skuadrës, Caleb Martin bëri një paraqitje fantastike duke shënuar 26 pikë, 10 kërcime në tabelë dhe 3 asiste. Ndërsa në skuadrën e Boston Celtics, më i miri ishte Jaylen Brown me 19 pikë, 8 kërcime dhe 5 asiste.

Jimmy Butler u shpall MVP i Konferencës së Lindjes pasi ka shkëlqyer në të gjitha ndeshjet. Në finalen e madhe të NBA, Heat do të përballet me Denver Nuggets që u shpall kampion në Konferencën e Perëndimit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Megaoperacioni ‘Kurrë mos Harro’, të dielën pritet gjyqi ndaj 12 të arrestuarve në Elbasan! Prokuroria kërkon ‘arrest me burg’

Megaoperacioni ‘Kurrë mos Harro’, të dielën pritet gjyqi ndaj 12 të arrestuarve në Elbasan! Prokuroria kërkon ‘arrest me burg’