VIDEO-Skandali/ Në mëngjes tmerrojnë popullin me fotot e viktimave COVID nga morgu, në darkë Meta dhe Kryemadhi ia marrin valles te ditëlindja e Bes Kallakut

TIRANË- Në një kohë kur opozita sulmon qeverinë se situata e COVID-19 është jashtë kontrollit me viktima që fshihen, apo raste alarmante, duket se të gjitha janë vetëm sulme me prapavijë politike, pasi janë vetë ata që shkelin me dy këmbë rregullat anti- COVID.

Protagonistët kryesor të këtij skandali janë presidenti Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Në mëngjes hedhin akuza në drejtim të qeverisë, në darke festojnë sikur COVID nuk ekziston. Ato kanë marrë pjesë në 35-vjetorin e aktorit të humorit Bes Kallaku, në një festë kur nuk zbatohet asnjë rregull, as maska, as distancimi fizik e mbi të gjitha janë të grumbulluar më shumë se 10 veta në një ambient. Në videon që është publikuar vetë nga aktori Bes Kallaku shfaqet kryetarja e LSI-së teksa ia merr valles popullore.

Kryeministri Edi Rama ka thënë se të gjitha këto akuza të ardhura nga opozita në bashkëpunim me presidentin Ilir Meta është një luftë e shëmtuar politike për të marrë pushtetin, dhe duke se një video e tillë e konfirmon.

Monika Kryemadhi dhe Ilir Meta në ditëlindjen e Bes Kallakut

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Kosova kundërshton nismën për bashkëpunim rajonal Ballkani i Hapur, si është sipas jush ky qëndrim?

Komento

Komente

 • Effie: 23/11/2020 01:56

  Ku eshte ligji ketu????? Pse nyk vepron? Apo mos vall u mungojn “FAKTET” ????? Apo mos vall eshte Shkopi i Maliqit???!!!

  Përgjigju
 • Kafshe!: 22/11/2020 19:29

  Shtaze i festuari dhe familjaret e vet! Shtaze turpi i institucionit 'Kreu i Shtetit' Ilir Meta! Shtaze pronari i lokalit ku kane festuar, ish-zv kryeminister i ketij shteti, z. Uka! Te gjithe bashke sa kane qene aty, bashke me mijera te tjere qe sillen perdite me papergjegjshmerine me te skajshme njerezore anembane Shqiperise, pshurrin me indiferencen me te madhe mbi mijera viktimat shqiptare te zezones qe duhet COVID: te vdekurit dhe familjaret e tyre te mbijetuar, te semuret qe mund te mos sherohen kurre plotesisht, te shkaterruarit ekonomikisht prej emergjences shendetesore, femijet e mbetur pa shkolla, e keshtu me rradhe! Zoti atje lart e njerezit ketu mbi toke jua shperblefshin, mos pafshi kurre dite te bardha!

  Përgjigju
 • Selenice: 22/11/2020 15:15

  Nuk ka maloke me të trashe se malokët e malesise së thelle të Vlorese. Nuk ka më maloke së leperite vlonjate!

  Përgjigju
 • Pashko Vasa: 22/11/2020 14:09

  Kurse sot vetem per te ndenjur ne pushtet po te falin toke dhe det.

  Përgjigju
 • Trimi: 22/11/2020 11:34

  Veq neveri për kët palo president dhe kët injorante so called “First Lady”. Në mes të pandemis këta hidhen dhe përdidhen pa pikën e përgjegjsis humane. Skandaloze!

  Përgjigju
 • Mondi nga vlora: 22/11/2020 11:24

  Budallenj po I lutet besit qe te mos e heqi nga presidenca (portokallia)

  Përgjigju
 • Njoni: 22/11/2020 10:12

  Enver Hoxha spaska qenë as i keq as diktator. Këto e kanë kaluar dhjetë fish. Vetëm në diktaturat më të fëlliqura në amerikën latine apo nëpër afrikë ndodhin histori të tilla.

  Përgjigju
 • Mulçio: 22/11/2020 08:33

  Fshatar te trash everywere. rip kultura.

  Përgjigju
 • Vlore: 22/11/2020 08:30

  Kallakët e kallakëve fshatarë!

  Përgjigju
 • Beni: 22/11/2020 07:59

  E kuptoni nivelin intelektual te families presidenciale?Shok,mik,miku me i vyer,Bes Kallaku.Kaq eshte niveli,nuk ke ç'të bësh.

  Përgjigju
 • maskarenjte: 22/11/2020 07:44

  Hani, pini dhe rrëmbeni, mbushni xhep e mbushni arka të pa brekë ju gjeti dreka,milioner ju zuri darka. Hani,pini dhe rrëmbeni është koha e çakejve, hani,pini,rrëmbeni është bota e maskarenjve.

  Përgjigju
 • dulja: 22/11/2020 06:56

  Epo presidente me lolo nuke ka pa shqiperia turpe dhe vetem turpe

  Përgjigju
 • Tori: 22/11/2020 06:50

  Skandal nuk eshte budallalleku i nje cope injoranti. Skandal eshte fakti qe edhe pse qe bere publike nje event i tille me pjesmarrje te mbi 10 individeve, policia qe nuk le qytetar te mjere pa gjobitur e qe gjasme punon nate e dite, harroi te trolase ke dera lokalit e tu kpiste nga nje gjobe. Ky eshte skandal dhe nje prokurori duhet ta hetoje policine per mos veprim.

  Përgjigju
 • Eneo: 22/11/2020 03:52

  Ishte e pa mundur për mos ta festuar ditëlindjen ky në kët periudh duke mos rrespektuar asnjë rregull sanitare ? Dhe ne shoqëri te Presidentit dhe First Lady-t... (jasha Monika) Ësht hera e parë qe Bes Kallaku më bën të qeshi :-)

  Përgjigju
 • rehova: 21/11/2020 23:33

  Muhabete fshatarësh... Fshatari në qytet, atdheu në rrezik... "Lenini"

  Përgjigju
  • ADN VLORE: 22/11/2020 14:32

   Fix fshatari nuk bëhet kurrën e kurrës qytetar, ardhja e tyre në qytet ishte vdekja e qytetërimeve.

  • @Stalini: 22/11/2020 11:25

   Atëhere rroftë Qazimi.

  • stalini: 22/11/2020 11:05

   e ka thene qazimi e jo leni...kur zbret katnarija m"qytet atdheu osht n"rrezik. qazim mulleti

  • Fiks: 22/11/2020 10:14

   Rroftë Lenini.

 • Konti: 21/11/2020 23:31

  Meta për Xhensilën i vë flakën Shqipërisë e jo më të hedhë valle me të. Biles aq më mirë në prezencë të momës Monikë dhe Besit të vockël.

  Përgjigju
 • Fshataret Malok: 21/11/2020 23:01

  Maloket Fshatare jane e keqja e ktij vendi rrace e keqe

  Përgjigju
 • 136: 21/11/2020 22:15

  O bes po si nuk kujdesesh per nonen qe esht e moshuar ? Kaq te semur jeni bo se menon qe do jesh me karizmatik po tmoresh ijen me vete. Ti sje karizmatik,je vetem 3 shkronjat e para

  Përgjigju
  • Plehre!: 22/11/2020 19:31

   Out komplet, mjer ne se kta kemi nxjerr ne ball!

  • mitico: 22/11/2020 11:07

   je i modh.ja ke gjet...edhe pse mund te them qe ofendon [email protected] duke e quajtur ate legenin ashtu

 • Shaban: 21/11/2020 21:59

  Ligji dhe maliqi.

  Përgjigju
 • Cimi: 21/11/2020 21:59

  Beso je cun intelektual Kur shqipria po perplaset me convid nje virus shkatrus per dit po vdesin njerz nuk mund te Daesh mbi ligjin ta gezosh dilindjen Po Mos harro Respekt per shqiptaret qe kan vdekur nga corona jo per faj te tyre .por per fain tuaj e njerz si ju qe eperhapin cnvidin 19 duke mos respektuar rregullat .Ligji esht isoj per te gjith

  Përgjigju
 • Elton: 21/11/2020 21:53

  Ore z.kryeministër po tani Ça do thuash???Pse nuk i gjobit këta fundërrinat?a jan t ndaluara me ligj dasmat, festat dhe grumbullimet mbi 10 veta???pse si gjobit nga më i madhi te ai kitaristi i fundit????pse si bën shëmbull?Qytetarit të thjesht x një mask I vihet gjob...po ktyre pse jo???-Ja ta them un o Ed,sepse jeni të gjith bashk me njëri-tjetrin dhe jeni të gjith t përlyer!

  Përgjigju
  • Njoni: 21/11/2020 23:16

   Fiks

 • Lida: 21/11/2020 21:50

  Perse nuk gjobitet ky Bes Kallaku dhe lokali ku eshte zhvikkuar festa duhet ti hiqet licenca, dhe kur te vije LSI ne pushtet le ta hapi prape. Policia a jsne te gjithe te barabarte perpara ligjit, kush eshte ky qe ben feste nje HIC, dhe te tjereve ju a ve gjoben pa problem policia, ja faktet.

  Përgjigju
 • Niku: 21/11/2020 21:06

  Keta ne mengjez bejne kritika pse nuk merren masa nga qeveria per covid dhe ne darke tallin trapin,mos bej xhebraili na I gabim na le pa president

  Përgjigju
 • Lavdosh: 21/11/2020 20:40

  Kjo eshte paria shqiptare!!!! Nuk ka ku te veje me keq? Nderkohe qe shumica e Shqiptareve nuk dine se a do kene ushqim per femijet e tyre, se si do te vene hallet e covid19, kjo kaste qe prezanton llumin e shoqerise, pseudo ajka, gjene kohe ti bej karshillek ligjeve dhe te sfidoje cdo njeri. Ketp harbutlleqet dhe b udallalleqet e tyre do ken pasoja tek me te varferit dhe te pambrojturit e shoqerise. Keta derra kane para per te shkuar jashte qe te kurrohen, nderkohe qe gjithe shoqeria do paguaj per keto veprime qe ne cdo vend tjeter te botes do shkaktonin furtuna

  Përgjigju
  • Heu bre: 21/11/2020 23:43

   Po paska qenë ma i mirë Enveri.!!!!

 • meri: 21/11/2020 20:40

  Keta nuk jan udheheqes te popullit,keta jan mafjoz te veshur me kostum politikani.

  Përgjigju
 • Ardian Koro: 21/11/2020 20:32

  Kemi shume si Lulezim Basha more....mjer toka ke mban

  Përgjigju
 • Kacidhe: 21/11/2020 20:06

  Mona heq vallen dhe ne vend te shamise tund breket ne ajer

  Përgjigju
 • Meta: 21/11/2020 20:03

  Funderrina! Po kerceni mbi kufomat o plehrat e Lsi!

  Përgjigju
 • ah moj shqiperi: 21/11/2020 19:54

  O moj Shqypni, e mjera Shqypni, Kush te ka qite me krye n'hi? Ti ke pas qene nje zoje e rande, Burrat e dheut te thirrshin nane.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Fauci paralajmëron rrezikun nga shtimi i rasteve me koronavirus, por SHBA nuk do futet karantinë