Sunak: Kërkesa për urdhërarrest për udhëheqësit e Izraelit dhe Hamasit nuk e ndal luftën

Sunak: Kërkesa për urdhërarrest për udhëheqësit e Izraelit dhe Hamasit nuk e ndal luftën

Foto: Rishi Sunak

Kryeministri britanik, Rishi Sunak ka thënë se thirrja e kryeprokurorit të Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan për urdhër-arreste ndaj liderëve izraelitë dhe të Hamasit ishte "thellësisht e panevojshme".

Sipas tij ajo nuk do të ndryshonte asgjë për të siguruar një "pushim" në luftë ose lirimin e pengjeve. Lajmin e raporton BBC.


Lajmi kryesor:

Kërkesa për urdhërarrest ndaj udhëheqësve të Izraelit dhe Hamasit, Franca e Belgjika pro! Sunak: Nuk e ndal luftën! Biden: Ajo që po ndodh në Gaza s'është genocid


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë