Supë e ftohtë me avokado nga zonja Vjollca

Supë e ftohtë me avokado

Përbërësit:

2 avokado

2 degë selino

1 lugë çaji lëkurë limoni

1/2 lëng limoni

2 qepë të njoma

1 thelpi hudhër

kripë dhe piper të zi 

1 tas kos ose ujë

Përgatitja:

Shtojmë të gjithë përbërësit në një blender dhe I kthejmë ato në krem. E lëmë supën të qëndrojë për 1 0rë në frigorifer që të qetsohet më pas e servirim duke e dekoruar me pak vaj dhe 1 lugë copëza avokado.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Humbja drastike e 14 majit, 'lajthit' Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçar

Humbja drastike e 14 majit, 'lajthit' Berisha: Janë lejuar të votojnë fëmijë në moshën 10-vjeçar