Tea Trifoni tregon çfarë i mungonte kur ishte pjesë e Big Brother Vip

Tea Trifoni tregon çfarë i mungonte kur ishte pjesë e Big Brother Vip

Tea Trifoni

Tea Trifoni, një ndër banoret e Big Brother Vip, e njohur më parë si konkurrentja e “Për’puthen”, ka thënë në një intervistë se i mungonte qetësia dhe komoditeti i shtëpisë së saj krahasuar me zhurmat dhe debatet brenda Big Brother. Ajo e quan tw bukur  eksperiencën që ka kaluar, por tha se është e lumtur tani që doli nga Big Brother pasi ka lirinë të telefonojë dhe të qëndroj me njerëzit që ajo dëshiron.

“Jam e lumtur që kam mundësinë të bëj telefonata me kë të dua tani”- tha Tea.

Ish-banorja zbuloi më herët se ende nuk e kishte prekur telefonin, kishte zgjedhur që të ‘merrte frymë’ në njëfarë mënyre njëherë dhe pastaj të shikonte se çfarë ndodhte me botën jashtë.

“Pafund mesazhe që akoma nuk i kam lexuar sepse dua të ambientohem njëherë me jetën reale, çfarë ndodh jashtë”- tregoi ajo.

Ajo është shprehur edhe më parë se e do qetësinë mendore dhe emocionale dhe brenda Big Brother ka kaos dhe frymë negative nga disa banorë.

“Të flesh vetëm është paqja më e madhe që ekziston mendoj unë. Akoma nuk më janë mësuar veshët me qetësinë e shtëpisë. U mësova atje vetëm me zhurma dhe tonalitete të larta dhe tani më duket sikur më mungon diçka, është shumë qetësi shtëpia ime.”

Tea ka treguar se një pjesë e banorëve që janë larguar tashmë nga shtëpia e “BBV” dhe që ka pasur raport të mirë i kanë shkruar dhe e kanë ndihmuar me mënyrën se si të përshtatej me jetën jashtë.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve