Tërmet në Bosnjë Hercegovinë, ndihet në Malin e Zi dhe Kroaci

Tërmet në Bosnjë Hercegovinë, ndihet në Malin e Zi dhe Kroaci

Vetëm para pak minutash Bosnje-Hercegovinë është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.5 Rihter.

Lëkundjet sizmike kanë pasur një thellësi prej 5 kilometrash, kështu ka deklaruar Qendra Sizmologjike Meshdetare.

Raportohet se tërmeti është ndjerë edhe në Sarajevë, Zenicë, Jabllanicë, Mostar, Mal të Zi dhe Kroaci, raportojnë mediat e huaja.

Për momentin nuk ka informacione për dëme të mundshme.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Zëri i Amerikës: Ritme të ulëta zhvillimi në qarqet veriore të Shqipërisë

Zëri i Amerikës: Ritme të ulëta zhvillimi në qarqet veriore të Shqipërisë