Tetë raste me COVID-19 në Krujë, një grua në gjendje të rëndë në Spitalin Infektiv

Spitali Infektiv

Burime për Report Tv bëjnë të ditur se në 24 orët e fundit janë regjistruar 8 raste pozitiv me COVID-19 nga 34 testime që janë bërë ditën e djeshme.

Mësohet se një grua ndodhet në gjendje të rëndë në Spitalin Infektiv në QSUT.

Ndërkohë sipas gazetarit të Report TV Jualian Shota shifrat janë në përditësim, pasi ende nuk kanë dalë të gjitha përgjigjet e analizave.

Prej disa ditësh në vendin tonë janë raportuar humbje jete, ndërsa shtohen edhe rastet e personave të infektuar.


Lajmi kryesor:

68 raste të reja dhe 2 humbje jetë nga COVID-19, rritet numri i pacientëve të intubuar! 'Infektohet' Spitali i Traumës, 5 bluza të bardha të prekura në Spitalin Elbasan


m.x./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po zbatohen masat anti-COVID në zonat bregdetare?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ky shtet i botës po fsheh të vërtetën, të infektuarit me COVID tre herë më shumë seç raportohet