Tragjike në Lezhë! 12-vjeçari nga Fushë Kruja mbytet në det

Tragjike në Lezhë! 12-vjeçari nga Fushë Kruja mbytet në det

Foto ilustruese

LEZHË- Një ngjarje tragjike ka ndodhur në ditën e sotme, ku një 12-vjecar është mbytur në detin e Talës në Lezhë.  I mituri që ndërroi jetë banonte në fshatin Borizanë të Fushë Krujës. Akoma nuk dihen rrethanat e ngjarjes që shkaktuan vdekjen e të miturit në det dhe grupi hetimor po punon për sqarimin e tyre.

Kujtojmë se ditën e djeshme është shmangur mbytja në det e 3 të miturve që po laheshin në plazhin e Divjakës. Kurse në plazhin e Borshit  fatkeqësisht humbi jetën një 41-vjeçar, i cili po lahej në det.

Këtë vit pushimet në bregdetin shqiptar janë kthyer në tragjedi për shumë persona, të cilët janë mbytur duke u larë në det. Mes tyre ka pasur vendas dhe pushues kosovarë të cilët kanë zgjedhur Shqipërinë si destinacionin e tyre të preferuar.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë