Tre vatra të reja infeksioni me COVID-19 në Shkodër! I prekur dhe përgjegjësi i OSHEE-së në Vaun e Dejës

Tre vatra të reja të infeksionit me COVID-19 janë regjistruar në qytetin e Shkodrës. Gazetari i Report Tv, Ergys Kavaja raporton se 4 rastet e reja janë nga vatra të reja të infeksionit. Mësohet se është prekur një 40-vjeçare, banuese pranë stacionit të trenit e cila punonte në një fasoneri në qytetin e Shkodrës. Ajo prej një jave kishte shfaqur shenja klinike, ndërkohë që pas testit ka rezultuar pozitive.  Rasti tjetër janë dy persona nga e njëjta familje në lagjen e Kirasit, njëri prej të cilëve ishte përgjegjës i OSHEE-së në Vaun e Dejës. Mësohet se ato janë karantinuar, ndërkohë që gjendja e tyre shëndetësore është e qëndrueshme dhe po monitorohen nga stafi mjekësor. 


Lajmi kryesor:

23 viktima nga COVID-19! Bie sërish kurba e të infektuarve! 7 raste të reja në 24 orë, 182 të shëruar...konfirmohen 8 policë të prekur (VIDEO)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)