Turpërimi nga Maroku në Kupën e Botës, Luis Enrique: Na falni, fituan ata që nuk sulmuan

Turpërimi nga Maroku në Kupën e Botës, Luis Enrique: Na falni, fituan ata që nuk sulmuan

Luis Enrique

Maroku eleminoi Spanjën nga Kupa e Botës. Me 120 minutat e lojës që u mbyllën 0-0, afrikanët ishin të saktë (3-0) nga pika e bardhë e penalltisë. Pas ndeshjes për televizionin kombëtar spanjoll foli edhe trajneri i Spanjës, Luis Enrique.

"Ne jemi përfaqësues të një vendi si Spanja dhe duhet të dimë të urojmë Marokun. Ata kanë qenë më të mirë se ne në penallti. Eliminim mizor? Mendoj se futbolli është një sport i mrekullueshëm, por me një konotacion të qartë që një ekip mund të fitojë pa sulmuar. Ne kemi dominuar plotësisht. Kemi bërë 11 goditje, por pak në portë.

Na kanë kushtuar penalltitë. Jam shumë krenar për lojtarët e mi, i përgëzoj. Zgjodha tre gjuajtësit e parë, pjesën tjetër lojtarët e vendosën në bazë të asaj se si ndiheshin. Bono është një portier spektakolar dhe sot ai ishte i shkëlqyer. Më vjen shumë keq për tifozët. Nuk duhet të ishte kështu, ne u përpoqëm. Na falni", tha Enrique.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ Enriques s'i dalin llogaritë, Maroku 'grusht' Spanjës në Botëror! Iberikët eleminohen pas penalltive, afrikanët gjejnë Portugalinë (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje

Papa Françesku: Jam i gatshëm të takohem me Putin dhe Zelensky-n për të arritur një marrëveshje paqeje