Tiranë/ Shpërndanin kokainë në zonën e ish-Bllokut, 2 të arrestuar! Flisnin me klientët në rrjetet sociale për t'u shitur drogën (EMRAT)

TIRANË- Antidroga e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar ‘Medusa’, në të cilin ranë në pranga dy persona, Ardi Shehu dhe Brisea Kallushi, të cilët rezultojnë miq me njëri-tjetrin.

Burime bëjnë me dije se ata shisnin lëndë narkotike të forta në zonën e ‘Bllokut’ në Tiranë në doza 20 deri në 30 gramë.

Gazetari Sokol Dema informon se dy të rinjt komunikonin me blerësit nëpërmjet rrjeteve sociale për t’u shitur më pas drogën. Gjatë kontrolleve u gjetën rreth 500 gramë lëndë narkotike e dyshuar kokainë e cila kap një vlerë të konsiderueshme në treg.

"Gjatë kontrollit fizik ndaj këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë iu gjetën rreth 500 gramë lëndë të dyshuar narkotike kokainë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, bashkë me 2 celularë" informoi sot policia e Tiranës.

 

Burime pranë antidrogës bëjnë me dije se vlera e kokainës në tregun e zi të Tiranës vijon e rritet, duke kapur shifrën 32 - 35 mijë euro kilogrami.  

Po ashtu 32-vjeçari ka rezultuar se kishte thyer edhe masën e arrestit në shtëpi.

Operacioni u ndërmpor në në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional "Tempulli 3

Ardi Shehu, 32 vjeç, banues në Tiranë, akuzohet për veprat penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", kryer në bashkëpunim, dhe "Largimi i të burgosurit nga vendi i qendrimit"

Brisea Kallushi,  34 vjeçe, banuese në Tiranë, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve", kryer në bashkëpunim.

M.Q./S.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

DIREKT/ Ceremoni madhështore në Munich! Nis Euro 2024, Gjermani 3-0 Skoci

DIREKT/ Ceremoni madhështore në Munich! Nis Euro 2024, Gjermani 3-0 Skoci